Zavřít reklamu

Spolu s koncem dalšího týdne vám na stránkách Jablíčkáře přinášíme tipy na novinky z programové nabídky streamovací služby HBO GO. Tentokrát si pro vás HBO GO přichystalo snímek 6 kroků od sebe, můžete zavzpomínat na komediální Milerovy na tripu nebo se odreagovat u Králíčka Petra.

6 kroků od sebe

Film je inspirovaný Milgramovou teorií „Šesti stupňů odloučení“, která předpokládá, že jsou všichni lidé na světě spojeni řetězcem šesti sobě navzájem známých osob. Tvůrci se snaží rozklíčovat tento řetězec mezi dvěma náhodně vybranými protagonisty – Martynou, mladou polskou punkrockerkou z Waršavy a Marcem Antoniem, farmářem z malé vísky v Mexiku. Jedná se o road movie plnou rozmanitých míst, životních stylů a postav. Nahlížíme v ní na každodenní životy obou hlavních představitelů a snažíme se odhalit, co skrývají pod svými všedními maskami. Nenacházíme v jejich touze po lásce, přijetí, kariéře, přátelství a spořádaném životě tak trochu sami sebe?

Millerovi na tripu

Jason Sudeikis hraje bezvýznamného dealera trávy, kterému jeho nízké postavení naprosto vyhovuje. Vše se ale změní, když ho přepadne trojice grázlů a okrade ho o všechno zboží a peníze. Rázem se David ocitá v problémech se svým dodavatelem Bradem (Ed Helms), pro kterého musí z Mexika propašovat obrovskou zásilku trávy. S pomocí svých sousedů v podobě cynické striptérky (Jennifer Anistonová), dospívající punkerky (Emma Robertsová) a rádoby zákazníka (Will Poulter) dají společně dohromady rodinku a vydají se na oslavu Dne nezávislosti. V luxusním karavanu zamíří báječní Millerovi rovnou na jih a je více než jisté, že tenhle výlet bude něco!

Jednou se potkáme

Talentovaný šéfkuchař Iván se v gay baru na mexickém venkově seznámí s Gerardem, do kterého se bezhlavě zamiluje. Když se Ivánova rodina dozví o jejich tajném vztahu, ambice a společenský tlak mladého otce donutí opustit svou spřízněnou duši i milovaného synka a vydat se na nejistou cestu do Spojených států. V New Yorku na něj však čeká osamělý život plný překážek, kterým zde čelí každý přistěhovalec. Iván si brzy uvědomí, že za své riskantní rozhodnutí zaplatí víc, než si kdy dokázal představit. Na Oscara nominovaný celovečerní debut Heidi Ewingové (Jesus Camp, nejlepší dokumentární film roku 2006) je inspirován skutečným příběhem lásky dvou mužů, který překlenuje několik desetiletí. Film získal na festivalu Sundance ocenění NEXT Innovator a cenu diváků za rok 2020.

Můj motýlek

Příběh se soustředí na tvrdohlavého chovatele prasat Ernsta a jeho ženu Louise, kteří slaví své padesáté výročí. Pro přátele a příbuzné při té příležitosti pořádají tradiční dánskou zlatou svatbu. Rodinu však sužují mnohá tajemství a Ernst skrývá to největší z nich. Pravdy vyplouvají na povrch během dlouhé, radostné, opojné, překvapivé, srdcervoucí a melancholické noci, kdy je rodina podrobena té nejtvrdší zkoušce.

Králíček Petr

Králíček Petr, nezbedný a odvážný hrdina, kterého si oblíbily celé generace čtenářů, září v hlavní roli jednoho z nejkouzelnějších a nejzábavnějších rodinných filmů za dlouhá léta. Svár mezi Petrem a panem McGregorem (Domhnall Gleeson) se vyostřuje víc než kdy jindy poté, co se oba snaží získat přízeň dobrosrdečné milovnice zvířat ze sousedství (Rose Byrneová).

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více