Zavřít reklamu

Doprovod

Jednou z velmi užitečných funkcí, které můžete využívat na iPhonech s iOS 17 a novějším, je Doprovod. Díky této funkci můžete snadno dát vybranému kontaktu vědět, kdy a zda jste v pořádku dorazili do cíle. Pro správné fungování Doprovodu na iPhonu je potřeba, abyste v Nastavení -> Soukromí a zabezpečení -> Polohové služby povolili sdílení polohy. Poté přejděte do Zpráv, nalevo do pole pro zadání zprávy klepněte na + a v menu vyberte Doprovod. Nastavte detaily Doprovodu a odešlete.

Sdílení polohy

Kromě Doprovodu můžete v nativních Zprávách na vašem iPhonu využít také sdílení polohy, a to jak pro sdílení vaší polohy, tak pro vyžádání polohy od jiného uživatele. V operačním systému iOS 17 je sdílení polohy v iMessage ještě snazší. Opět stačí jen klepnout na + nalevo do pole pro zadání zprávy a v menu, které se vám zobrazí, klepnout na Poloha. Podle potřeby zvolte buďto Poslat žádost nebo Sdílet. V případě, že sdílíte vaši polohu, vyberte také, po jak dlouhou dobu má sdílení trvat.

Filtry vyhledávání

Na iPhonech s operačním systémem iOS 17 a novějším můžete vyhledávat konkrétní typy zpráv podle jejich obsahu. Stačí klepnout na pole Hledat v horní části obrazovky v aplikaci Zprávy. Posuňte se dolů a zobrazí se náhledy zpráv s odkazy, fotografiemi, místy, dokumenty a dalšími informacemi. Klepněte na položku, kterou chcete zobrazit, a konverzace se otevře.

Úprava odeslaných zpráv

Na iPhonech s iOS 16 nebo novějším můžete upravovat již odeslaný text, pokud potřebujete opravit překlep. Pokud příjemce používá iOS 16, iPadOS 16 nebo macOS Ventura či vyšší, opravená zpráva nahradí tu původní. Pokud stále používá starší operační systém, obdrží tato osoba novou zprávu s opraveným textem, zatímco původní zprávy zůstanou s upozorněním, že byly upraveny. Tato funkce je k dispozici pouhých 15 minut od odeslání původní zprávy, takže pokud zjistíte chybu, neotálejte. Chcete-li zprávu upravit, stiskněte dlouze odeslaný text a z nabídky vyberte možnost Upravit. Opravte chybu a poté klepnutím na zaškrtávací políčko odešlete opravenou verzi.

Odpověď na konkrétní zprávu

Někdy může být skupinová konverzace nepřehledná, když se nové zprávy střídají s odpověďmi. Místo odpovědi na poslední komentář možná chcete reagovat na komentář předchozí. Chcete-li odpovědět na konkrétní zprávu, stiskněte na ní tlačítko a klepněte na možnost Odpovědět, případně můžete po dané zprávě přejet prstem doprava. Poté můžete napsat odpověď do pole Odpovědět a text odeslat. Osoba, která odeslala původní komentář, pak uvidí vaši přímou odpověď.

.