Zavřít reklamu

Chytrý reproduktor HomePod za svými konkurenty v prodejnosti zaostával. Důvodů bylo hned několik – omezená funkčnost Siri nebo třeba nemožnost pořízení levnějšího bratříčka. S příchodem HomePodu mini se však situace razantně změnila, bohužel je ale i v současné době stále poměrně složité malý chytrý reproduktor od Applu ukořistit. I Siri se stále posouvá dopředu, což je pro koncového uživatele jedině dobře. Dnes si ukážeme hlasové příkazy pro HomePod, které jste pravděpodobně neznali, a které se vám zajisté budou hodit.

Přehrávání personalizovaných skladeb podle vašeho gusta

Přišli jste naprosto vyčerpaní z práce, usedáte do křesla a chcete relaxovat, avšak všechny skladby v knihovně již máte oposlouchané a za nic na světě nemůžete přijít na to, jakou hudbu si přehrát? Pak stačí vyslovit opravdu nesmírně jednoduchý příkaz „Play some music.“ Jestliže se bojíte, že vám Siri přehraje nějakou hudbu, která se vám nebude líbit, pak vás vyvedu z obav. HomePod totiž vybere hudbu přesně pro vás, respektive doporučí skladby podle toho, jakou hudbu aktuálně posloucháte. Co je však nutné zmínit je fakt, že pro používání této vychytávky musíte mít aktivní předplatné Apple Music. Uživatelé Spotify a ostatních hudebních streamovacích služeb mají (prozatím) smůlu.

homepod mini pár
Zdroj: redakce Jablíčkář.cz

Kdo nám to tu vlastně hraje?

Prakticky každý ví, že pokud se HomePodu zeptáte „What’s playing?“, tak dostanete odpověď v podobě názvu skladby a interpreta. Co však učinit ve chvíli, kdy byste rádi dostali informaci, kdo hraje v kapele na bicí, kytaru nebo třeba zpívá vokály? Pokud vás například zajímá kytarista, zkuste se Siri zeptat „Who plays the guitar in this band?“ Takto se můžete ptát na obsazení libovolných nástrojů. Opět však počítejte s tím, že nálož informací obdržíte pouze tehdy, pokud máte předplacené Apple Music. Siri navíc samozřejmě není ani zdaleka schopna vyhledat informace o všech kapelách.

Ozvučte si celou místnost

Jste-li nadšenci do Apple audiotechniky a HomePodů máte hned několik, jistě čas od času uspořádáte nějakou tu party, na které vám několik reproduktorů ozvučí celý váš byt či dům. Většina z vás asi moc dobře ví, jak vybrat všechny reproduktory prostřednictvím telefonu, jestliže se vám však nechce smartphone hledat, tak i v této chvíli existuje řešení. Po vyslovení fráze „Play everywhere“ váš byt či dům pohltí mohutný zvuk ze všech místností, jelikož hudba začne hrát ze všech HomePodů.

Hledání ztraceného zařízení

Jste nervózní, spěcháte do zaměstnání, ale zrovna nemůžete najít váš telefon či tablet, který v tu chvíli nutně potřebujete? Jestliže ve všech vašich zařízeních máte aktivovanou funkci Najít, pak vám i s tímto HomePod pomůže. Stačí jen říci „Find my [zařízení]“. Pokud tedy hledáte například iPhone, vyslovte „Find my iPhone“.

homepod-music1
Zdroj: Apple

Ani telefonování není nemožné

Je-li pro vás z nějakého důvodu pohodlné mít hovor na hlasitý odposlech, můžete k telefonování používat HomePod. Můžete mi věřit když řeknu, že díky kvalitním mikrofonům druhá strana ani nepozná, že jste od něj vzdáleni na několik metrů. Nejprve si však musíte povolit osobní žádosti, což učiníte tak, že v aplikaci Domácnost na HomePodu podržíte prst a z možností pro nastavení vyberete Osobní žádosti. Pokud chcete, aby mohlo HomePod používat více lidí, měli byste pro každého člena domácnosti vytvořit profil, aby se nestalo, že z vašeho čísla bude telefonovat někdo jiný z domácnosti. Následně již stačí Siri klasicky říci, komu má zavolat – na to použijte příkaz „Call/FaceTi [kontakt]“. Podrobnější návod pro pohodlné telefonování i v České republice přikládám níže ve článku. Pokud navíc máte jeden z novějších iPhonů s čipem U1 a jste připojeni na stejné síti jako HomePod, hovor můžete přesměrovat pouze tak, že telefon přiblížíte k jeho horní straně.

.