Zavřít reklamu

Je to několik měsíců nazpátek, co Apple představil zbrusu nový HomePod mini. Jedná se o malého bratříčka původního HomePodu, který je tady s námi již po dobu téměř tří let. I přesto, že ani jeden z dostupných HomePodů není oficiálně v České republice k dispozici, tak jsou v tuzemsku chytré jablečné reproduktory relativně oblíbené. Pokud se vám podařilo HomePod (mini) ukořistit a dali jste si ho pod vánoční stromeček, popřípadě pokud se o něm chcete dozvědět více, tak se vám bude líbit tento článek. V tom si totiž ukážeme 5 tipů a triků pro HomePod, o kterých jste možná nevěděli.

Nenechte se odposlouchávat Applem

Každé jablečné zařízení, včetně HomePodu, ve výchozím nastavení neustále „odposlouchává“ vaše okolí. Zařízení totiž musí být schopné reagovat na aktivační frázi Hey Siri, která jablečnou hlasovou asistentku vyvolá. Samozřejmě se nejedná vyloženě o odposlouchávání, byť se před několika měsíci objevila kauza, kdy měli zaměstnanci Applu některé záznamy poslouchat. Jestliže tedy máte i vy strach z toho, že by mohl Apple slyšet, co si doma povídáte, tak není nic jednoduššího než čekání na vyslovení fráze Hey Siri deaktivovat. V tomto případě stačí, abyste přešli do aplikace Domácnost, kde podržte prst na vašem HomePodu. Pak klepněte vpravo dole na ikonu ozubeného kolečka a deaktivujte funkci Čekat na vyslovení „Hey Siri“.

Chraňte svůj nábytek

Pár týdnů po představení původního HomePodu se na internetu objevily příspěvky od lehce nespokojených uživatelů, kterým chytrý jablečný reproduktor poškodil nábytek. Při poslouchání hudby totiž samozřejmě vznikají také vibrace, které jsou příčinou poškození především dřevěného nábytku. Asi nikdo z nás si dobrovolně nábytek nechce nechat zničit, a proto byste při použití HomePodu měli využít nějakou podložku. U HomePodu mini se tyto problémy neobjevují, jelikož reproduktor není tak velký. Štěstí každopádně přeje připraveným, takže se nebojte nějakou decentní podložku využít i u menšího bratříčka.

homepod mini pár
Zdroj: redakce Jablíčkář.cz

Vyhněte se explicitnímu obsahu

Patříte-li mezi milovníky hudby, tak vám asi není třeba připomínat, že se ve skladbách často objevují různé vulgarismy – záleží ale každopádně na žánru, který posloucháte. Pokud vlastníte HomePod a zároveň si předplácíte Apple Music, tak si můžete nastavit, aby se na chytrém reproduktoru nespouštěl explicitní obsah, což se hodí především v rodinách s malými dětmi. Jestliže chcete explicitní obsah na vašem HomePodu deaktivovat, tak se prvně přesuňte do nativní aplikace Domácnost. Zde podržte prst na vašem HomePodu a v pravém dolním menu klepněte na ikonu ozubeného kola. Zde pak stačí sjet níže a deaktivovat přepínač u možnost Povolit explicitní obsah. Ještě jednou připomenu, že je tato funkce k dispozici jen pro Apple Music, nikoliv například pro Spotify.

Příjem zpráv v rámci Interkomu

S příchodem HomePodu mini Apple představil také zbrusu novou funkci s názvem Interkom. Pomocí této funkce můžete jednoduše všem členům v domácnosti zaslat nějakou zprávu. Vámi vytvořená zpráva se pak můžete přehrát na ostatních HomePodech v domácnosti, dále na iPhonu, iPadu a v rámci CarPlay. Pokud chcete zprávu přes Interkom vytvořit, tak stačí říci frázi „Hey Siri, intercom [zpráva],“ čímž se zpráva odešle všem členům, popřípadě můžete specifikovat, kam přesně se má zpráva odeslat. Nastavit si každopádně můžete, kde všude vám budou oznámení z Interkomu chodit. Stačí přejít do aplikace Domácnost, kde vlevo nahoře klepněte na ikonu domečku. Pak klepněte na Nastavení domácnosti -> Interkom a vyberte si, zdali a kde budete oznámení přijímat.

Stereo HomePody na Macu

Pokud vlastníte dva stejné HomePody, tak je můžete jednoduše proměnit ve stereo pár. Zvuk z obou HomePodů můžete jednoduše začít přehrávat skrze iPhone či Apple TV, na Macu je pak bohužel celý proces složitější. Prvně je samozřejmě nutné, abyste měli oba HomePody připravené – je nutné, aby byly v jedné domácnosti, zapnuté a nastavené jako stereo pár. Pokud výše uvedenou podmínku splňujete, tak na Macu otevřete nativní aplikaci Hudba. Po spuštění Hudby vpravo nahoře klepněte na ikonu AirPlay a z menu vyberte dva HomePody. Jakmile nastavení provedete, tak aplikaci Hudba nevypínejte a přepněte se do aplikace Nastavení audio MIDI. Nyní stačí, abyste pravým tlačítkem klepnuli na kolonku AirPlay, a poté zvolte možnost Používat toto zařízení pro výstup zvuku.

.