Zavřít reklamu

Každý uživatel má při práci na Macu jiné požadavky na svůj počítač. Někdo potřebuje mít pod plnou kontrolou přecházení do režimu spánku, někdo zase potřebuje víceúčelovou aplikaci pro zápisky všeho druhu nebo třeba nástroj, který mu zpřehlední lištu v horní části obrazovky. Představujeme vám pět macOS aplikací, které vám usnadní práci na vašem Macu.

Amphetamine

Amphetamine je poměrně jednoduchá, ale velmi užitečná aplikace, která vašemu Macu zabrání v tom, aby přešel do režimu spánku. Po kliknutí na ikonku aplikace na liště nabídek v horní části obrazovky vašeho Macu můžete nastavit veškeré detaily, týkající se (ne)uspání vašeho počítače. V aplikaci můžete nastavit také automatizované úlohy nebo upozornění na to, že aplikace aktivní.

Aplikaci Amphetamine stáhnete bezplatně zde.

Todoist

Pokud se při práci (nejen) na Macu neobejdete bez tvorby seznamů úkolů, a nativní Připomínky vám nestačí, můžete vyzkoušet multiplatformní aplikaci Todoist. Tato aplikace vám umožní tvorbu seznamů úkolů všeho druhu včetně opakovaných úloh, nabízí funkci udělování priorit, sdílení úkolů, bohaté možnosti přizpůsobení nebo třeba rozlišení jednotlivých úkolů za pomoci štítků.

Aplikaci Todoist stáhnete bezplatně zde.

Bear

Bear je doslova multifunkční aplikace, která vám skvěle poslouží jako správce úkolů, virtuální zápisník na poznámky, ale třeba také jako pracovní prostor pro tvorbu nejrůznějších dokumentů, projektů a zápisků. Nabízí základní i pokročilé nástroje pro práci s textem, sdílení, export i import, funkci rozpoznání typu dat, režim soustředění a spoustu dalšího.

Aplikaci Bear stáhnete bezplatně zde.

Bartender

Pokud často využíváte řádek nabídek v horní části obrazovky vašeho Macu, můžete si jej zpřehlednit za pomoci aplikace Bartender. Bartender nabízí možnost efektivního a okamžitého skrytí nadbytečných ikonek na zmíněné liště, pomůže vám si lištu přizpůsobit podle vašich představ a spravovat její zobrazení.

Aplikaci Bartender stáhnete bezplatně zde.

Dictation.io

Posledním nástrojem, který vám v tomto článku představíme, je webová aplikace Dictation.io. Dictation.io vám v jednoduchém a přehledném uživatelském rozhraní nabídne efektivní nástroj pro diktování textu v celé řadě jazyků včetně češtiny. Přímo v prostředí webu pak můžete s textem dále pracovat a upravovat jej, ukládat, sdílet, publikovat, nebo jednoduše a rychle obsah dokumentu okamžitě vymazat.

Dictation.io můžete využít zde.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.