Zavřít reklamu

V průběhu práce s Macem řada z nás provádí celou řadu akcí, které vyžadují použití nejrůznějších utilit a nástrojů. Může se jednat například o práci s textem, zrcadlení obsahu obrazovky, vzdálený přístup a další aktivity. V dnešním článku vám představíme pětici povedených aplikací, které vám v tomto směru mohou zefektivnit práci s vaším Macem.

AnyMirror

Pokud potřebujete na váš Mac zrcadlit obrazovku nebo obsah snímaný kamerou či mikrofonem z vašeho mobilního zařízení, skvěle vám poslouží aplikace s názvem AnyMirror. AnyMirror dokáže propojit váš Mac s mobilním zařízením prostřednictvím Wi-Fi nebo USB kabelu a následně přenášet požadovaný obsah. Aplikace si umí poradit také se zrcadlením místních souborů včetně dokumentů.

Aplikaci AnyMirror stáhnete bezplatně zde.

Deskreen

Pokud vám z jakéhokoliv důvodu nevyhovuje funkce Sidecar v macOS, případně s ní vaše zařízení není kompatibilní, můžete vyzkoušet nástroj s názvem Deskreen. Deskreen dokáže proměnit jakékoliv zařízení s webovým prohlížečem v sekundární monitor vašeho Macu. K přenosu obsahu z Macu do druhého zařízení dochází prostřednictvím bezpečného koncového šifrování.

Aplikaci Deskreen stáhnete bezplatně zde.

Stats

Stats je užitečná utilita, kterou jistě uvítají všichni, kteří chtějí mít neustálý a okamžitý přehled o systémových prostředcích svého Macu. Stats se po své instalaci usadí v panelu nástrojů v horní části obrazovky vašeho počítače, a vy díky tomuto nástroji můžete sledovat údaje o baterii, Bluetooth připojení, využití procesoru, disku či paměti, síťových prostředcích a spoustu dalšího.

Aplikaci Stats stáhnete bezplatně zde.

WeekToDo

WeekToDo je minimalistický, chytrý plánovač, s jehož pomocí můžete snadno vytvářet a spravovat vaše každodenní úkoly, schůzky a další povinnosti. Umožňuje prioritizaci jednotlivých úkolů a událostí, tvorbu seznamů všeho druhu a mnoho dalšího. Aplikace je zcela bezplatná a bezpečná, veškerá data jsou lokálně ukládaná na vašem počítači.

Aplikaci WeekToDo stáhnete bezplatně zde.

RustDesk

Pokud hledáte aplikaci pro vzdálený přístup a virtualizaci, můžete vyzkoušet RustDesk. Jedná se o bezplatný open-source nástroj, který vám umožní virtualizaci a vzdálenou správu při současném zachování soukromí a bezpečí. RustDesk je multiplatformní nástroj, který nevyžaduje správcovské oprávnění ani složitou konfiguraci, a nabízí také bohaté možnosti přizpůsobení a práce.

Aplikaci RustDesk stáhnete bezplatně zde.

.