Zavřít reklamu

Jablečná sluchátka AirPods patří mezi nejoblíbenější sluchátka na světě a společně s Apple Watch se pak jedná o vůbec nejoblíbenější nositelné příslušenství. Aktuálně už si můžete koupit druhou generaci klasických AirPodů a co se týče AirPods Pro, tak je stále k dispozici generace první. Podle dostupných informací se ale blíží generace třetí, respektive druhá – možná se dočkáme už na dnešní konferenci. Níže jsme si pro vás nachystali celkově 5 nastavení, která se vyplatí změnit na nových AirPodech – to kdybyste plánovali jejich koupi.

Změna názvu

Pokud vaše AirPody poprvé připojíte k iPhonu, tak se jim automaticky přiřadí název. Tento název se skládá z vašeho jména, pomlčky a slova AirPody (Pro). Jestli vám tento název z nějakého důvodu nevyhovuje, tak si jej můžete velmi jednoduše přenastavit. Hned na začátek je nutné, abyste své AirPody k iPhonu připojili. Jakmile tak učiníte, tak přejděte do Nastavení, kde otevřete sekci Bluetooth, a poté stiskněte na pravé straně od svých AirPodů. Nakonec stačí nahoře klepnout na Název, který podle libosti přepište.

Přenastavení ovládání

AirPody i AirPody Pro můžete velice jednoduše ovládat bez toho, aniž byste se museli dotknout iPhonu. První možností je ovládání pomocí Siri, kdy stačí, abyste vyslovili aktivační příkaz Hey Siri. Kromě toho lze ale AirPody ovládat poklepáním a AirPody Pro stisknutím. Po poklepání či stisknutí jednoho z AirPodů může dojít k jedné z vybraných akcí – pro každé sluchátka tato akce může být jiná. Pro (pře)nastavení těchto akcí přejděte do Nastavení, kde klepněte na Bluetooth, a poté na. Zde už jen stačí otevřít Levý či Pravý a zvolit si jednu z akcí, která vám bude vyhovovat.

Automatické přepínání

Pokud máte AirPods 2. generace anebo AirPods Pro a zároveň také nainstalované nejnovější verze operačních systémů, tak můžete využít funkci Automatické přepínání. Tato funkce by měla zaručit, že v závislosti na používání vašich Apple zařízení bude automaticky docházet k přepojování sluchátek. Pokud tedy například budete poslouchat video z Macu a někdo vám zavolá na iPhone, tak by se sluchátka měla automaticky přepnout. Pravdou ale je, že funkce rozhodně není dokonalá, dokonce by někoho mohla až obtěžovat. Pro její deaktivaci přejděte do Nastavení, kde otevřete Bluetooth, a poté klepněte na u vašich AirPodů. Zde pak rozklikněte Připojit k tomuto iPhonu a zaškrtněte Pokud byly připojeny k iPhonu i minule.

Vyladění zvuku

AirPody jsou už od výroby nastavené tak, aby jejich zvuk vyhovoval většině uživatelům. Samozřejmě jsou tady ale takoví jedinci, kterým zvuk vyhovovat nemusí – každý z nás je totiž tak trochu jiný. Součástí aplikace Nastavení je speciální sekce, v rámci které si můžete přenastavit vyvážení zvuku, hlasový rozsah, jasnost a další předvolby, popřípadě si můžete spustit jakéhosi „průvodce“, díky kterému je nastavení o něco jednodušší. Pro vyladění zvuku přejděte do Nastavení, kde níže rozklikněte Zpřístupnění. Poté sjeďte prakticky úplně dolů a v kategorii Sluch otevřete Audiovizuální pomůcky. Zde už jen stačí nahoře rozkliknout Přizpůsobení pro sluchátka a provést změny, popřípadě si spustit průvodce klepnutím na Vlastní nastavení zvuku.

Stav baterie ve widgetu

Součástí nabíjecího pouzdra AirPods je také LED dioda, která vás může informovat o stavu nabití samotných sluchátek, anebo nabíjecího pouzdra. Níže přikládáme článek, díky kterému se můžete o jednotlivých barvách a stavech diody dočíst více. O mnoho pohodlnější je však využití widgetu, v rámci kterého si na iPhonu můžete nechat zobrazit stav baterie číselnou hodnotou. Pro přidání widgetu s baterií přejeďte na domovské stránce doleva na obrazovku s widgety. Zde sjeďte dolů, klepněte na Upravit, a poté na ikonu + v levém horním rohu. Zde si vyhledejte widget Baterie, klepněte na něj, vyberte si velikost, a poté jej jednoduše přesuňte na stránku s widgety, anebo přímo mezi aplikace. Aby se ve widgetu stav nabití AirPods a jejich pouzdra zobrazil, tak je samozřejmě nutné, aby byla sluchátka připojena.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více