Zavřít reklamu

Apple se veškerá svá zařízení snaží nastavit tak, aby ihned po rozbalení vyhovovala většině uživatelům. Každý z nás je ale jiný, což znamená, že každému zároveň vyhovuje něco úplně jiného. I kdyby se tedy Apple snažil jak chtěl, tak se prostě a jednoduše všem uživatelům nezavděčí. Pokud jste si koupili nové Apple Watch, anebo pokud plánujete jejich brzkou koupi, tak níže naleznete 5 nastavení, která se na nich ihned po rozbalení (možná) vyplatí změnit.

Orientace a otočení hodinek

Po prvním spuštění hodinek si můžete zvolit, na jaké ruce chcete hodinky nosit a na které straně se má nacházet korunka. Je takovým nepsaným pravidlem, že se hodinky převážně nosí na levé ruce – přesně proto je digitální korunka s tlačítkem umístěná na pravé straně těla hodinek. Pokud však patříte mezi leváky a nošení hodinek na levé ruce vám nevyhovuje, popřípadě pokud byste si prostě a jednoduše chtěli hodinky z jiného důvodu přehodit na druhou ruku, tak můžete. Stačí přejít do Nastavení -> Obecné -> Orientace, kde si zvolte, na jakém zápěstí hodinky máte, a kde se má nacházet digitální korunka.

Denní cíl aktivity

Stejně jako orientaci si v rámci prvotního nastavení musíte zvolit denní cíl aktivity, tedy pohybu, cvičení a stání. Hned na poprvé se nám denní cíl aktivity nemusí podařit trefit, což ale samozřejmě není žádným problémem, jelikož můžete kdykoliv provést změny. Chcete-li změnit cíl pro pohyb, cvičení či stání, tak stačí, abyste se na hodinkách přesunuli do aplikace Aktivita. Zde se pak přesuňte na levou obrazovku a sjeďte úplně dolů, kde klepněte na možnost Změnit cíle. Pak už jen stačí pomocí tlačítek + a jednotlivé cíle nastavit. Pro ujasnění, všeobecně se v případě pohybu uvádí, že 200 kcal patří pod nižší denní cíl aktivity, 400 kcal je pak střední a 600 kcal vyšší.

Snímky obrazovky

Snímky obrazovky na našich iPhonech, iPadech či Macích provádíme prakticky každý den. Můžete pomocí nich rychle a jednoduše sdílet například nějakou zprávu, která vás zaujala, popřípadě třeba nové nejvyšší skóre v nějaké hře – stačí se zamyslet. Naprosto stejně můžete snímky obrazovky pořizovat i na Apple Watch, každopádně ve výchozím nastavení je tato funkce deaktivovaná. Pokud byste chtěli pořizování snímků obrazovky na Apple Watch aktivovat, tak přejděte do Nastavení -> Obecné -> Snímky obrazovky, kde aktivujte možnost Zapnout snímky obrazovky. Snímek obrazovky pak na hodinkách uděláte tak, že zároveň stisknete boční tlačítko s digitální korunkou. Snímek se uloží do Fotek na iPhonu.

Uspořádání aplikací

Pokud se na Apple Watch chcete přesunout do seznamu aplikací, tak stačí, abyste stisknuli digitální korunku. Ve výchozím nastavení jsou aplikace zobrazené v mřížce, která připomíná včelí plástev – ostatně se tak tento režim zobrazení nazývá v angličtině. Pro mě osobně je ale tento režim zobrazení naprosto chaotický a nikdy jsem nebyl schopný se v něm pořádně vyznat. Naštěstí Apple nabízí možnost pro přepnutí zobrazení, a to do abecedního seznamu. Pokud byste chtěli zobrazení aplikací přepnout, tak přejděte do Nastavení -> Zobrazení aplikací, kde si vyberte Seznam (anebo Mřížku).

Automatická instalace aplikací

V případě, že na váš iPhone nainstalujete nějakou aplikaci, jejíž verze je k dispozici i pro Apple Watch, tak se ve výchozím nastavení tato aplikace automaticky nainstaluje i na vaše hodinky. Ze začátku si možná budete říkat, že je tato funkce skvělá – postupně však zjistíte, že na Apple Watch doopravdy používáte jen pár aplikací, a že většina z nich (především těch od vývojářů třetí strany) pouze zabírá místo v úložišti. Pro deaktivaci automatické instalace aplikací přejděte na iPhone do aplikace Watch, kde ve spodním menu klepněte na Moje hodinky. Poté se přesuňte do sekce Obecné, kde deaktivujte možnost Automatická instalace aplikací. Pro odstranění nainstalovaných aplikací přejeďte v Moje hodinky úplně dolů, kde konkrétní aplikaci rozklikněte, a poté deaktivujte Zobrazit na Apple Watch.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.