Zavřít reklamu
iWant

5 hlavních poznatků, které byste si měli odnést z finančních výsledků Applu za Q2 2018

iWant

Společnost Apple v úterý zveřejnila své finanční výsledky za druhý kvartál roku 2018. Výsledky oznámil generální ředitel Tim Cook spolu s finančním ředitelem Lucou Maestrim. Podle vyjádření jablečné společnosti se letos jednalo o „nejlepší březnový kvartál vůbec“. Významný nárůst příjmů přinesly nejen iPhony, ale i služby a nositelná elektronika. Pojďme si proto shrnout pět hlavních poznatků, které byste si z posledních finančních výsledků Applu měli odnést.

iPhone X je mrtvý. Nebo ne?

Navzdory četným zpráv odlišného charakteru potvrdil Apple, že jeho nejnovější iPhone X stále představuje relativně úspěšný produkt. Tim Cook popřel negativní zprávy tvrzením, že iPhone X se po svém uvedení na trh stával každý týden nejúspěšnějším telefonem od Applu. Podle dat, které má Apple k dispozici, dávali zákazníci každý týden v březnovém čtvrtletí přednost iPhonu X před ostatními modely. Meziroční příjmy z prodeje iPhonů vzrostly o 14 %. Apple rovněž oznámil, že se jedná o první produktový cyklus, v němž je nejpopulárnějším zařízením prémiový model iPhonu.

Nositelná elektronika kraluje

V rámci oznámení svých finančních výsledků Apple také zveřejnil informaci o tom, že oblast jeho podnikání s nositelnou elektronikou – tedy s Apple Watch, AirPods a Beats – se díky své velikosti dostala do Fortune 300, a stále narůstá. Nový rekord v daném čtvrtletí zaznamenaly zejména Apple Watch, které jsou také nejlépe prodávanými chytrými hodinkami na světě. Narůstá i popularita bezdrátových sluchátek AirPods.

Služby na vzestupu

Podle očekávání se rozrostlo i podnikání Applu na poli služeb. Cílem jablečné společnosti je od roku 2016 do roku 2020 příjem ze služeb zdvojnásobit. Rekordní příjem zaznamenaly oblasti App Store a Apple Care, počet předplatitelů služby Apple Music vzrostl na 40 milionů, expanzi zažívá i služba Apple Pay.

V Číně se daří

Výsledky druhého kvartálu roku 2018 také ukazují, že se Applu vede v Číně lépe. Cupertinský technologický gigant zde za zmíněné období zaznamenal 21% nárůst příjmů. Nejlépe prodávaným smartphonem se zde navíc stal iPhone X.

Cíl: Prodávat iPhony

Apple přiznává, že jeho podíl na trhu se smartphony je stále nízký, obzvlášť ve srovnání s danou oblastí v průmyslu. Jako hlavní úkol si tedy jablečná společnost stanovila přimět vyšší počet lidí k tomu, aby přešli na iPhone, a zároveň si také udržet stávající uživatelskou základnu. Jako kritický bod trhu shledává Apple Indii, kde je jeho podíl na trhu opravdu velice nízký. Podle svého vyjádření momentálně Apple spolupracuje s operátory na výstavbě LTE sítí a infrastruktury, stejně jako na dalších strategiích.

Ve druhém kvartále letošního roku společnost Apple zaznamenala příjem ve výši 16,1 miliard dolarů a zisk činí 13,8 miliard dolarů. Apple podle svých vlastních slov v tomto období prodal 52,2 milionu iPhonů, 9,1 milionu Ipadů a 4,07 milionu Maců. Zvukový záznam konference si můžete pustit zde.