Zavřít reklamu

Společnost Google představila světu duo telefonů Pixel 6, které se od sebe liší nejen velikostí, ale také výbavou. Google Pixel 6 Pro je pak tím, který má být etalonem na poli Android telefonů, a který se v mnohém vyrovná i tomu nejlepšímu iPhonu, tedy modelu 13 Pro Max. Podívejte se na jejich srovnání. 

Design 

Porovnávat design je poměrně složité, protože se zde hodně jedná o subjektivní dojem. Google nicméně sympaticky vybočil ze zajetého stereotypu a svou novinku osadil poměrně velikým výstupem pro systém kamer, který se táhne přes celou šířku telefonu. Když tedy někde Pixel 6 Pro uvidíte, rozhodně si jej nespletete. Barevné varianty jsou tři – zlatá, černá a bílá, což v podstatě odráží i varianty iPhonu 13 Pro Max, který však nabízí ještě horsky modrou.

Keynote s představením nových Pixelů:

Rozměry jsou 163,9 na 75,9 a 8,9 mm. Zařízení je tak o 3,1 mm vyšší než iPhone 13 Pro Max, na druhou stranu je ale užší a to o 2,2 mm. Google pak udává tloušťku své novinky 8,9 mm, počítá nicméně i s výstupem pro fotoaparáty. Model iPhonu 13 Pro Max má tloušťku 7,65 mm, avšak bez zmíněných výstupů. Váha je poměrně nízkých 210 g, největší telefon Applu váží 238 g.

Displej 

Google Pixel 6 Pro obsahuje 6,7“ LTPO OLED displej s podporou HDR10+ a adaptivní obnovovací frekvencí od 10 do 120 Hz. Nabízí rozlišení 1440 × 3120 pixelů s hustotou 512 ppi. iPhone 13 Pro Max nabízí sice displej pojmenovaný jako Super Retina XDR OLED, je ale stejné úhlopříčky a také se stejným rozsahem adaptivní obnovovací frekvence, kteoru společnost nazývá ProMotion. Má však menší hustotu pixelů, protože nabízí rozlišení 1284 × 2778 pixelů, což znamená 458 ppi a samozřejmě obsahuje výřez.

Pixel 6 Pro

V něm Apple schovává nejen senzory pro Face ID ale i 12MPx TrueDepth kameru s clonou ƒ/2,2. Nový Pixel oproti tomu disponuje jen průstřelem, ve kterém je obsažena 11,1MPx kamera se stejnou hodnotou clony. Ověřování uživatele zde probíhá poddisplejovou čtečkou otisků prstů. 

Výkon 

Po vzoru Applu se i Google vydal svou cestou a osadil své Pixely vlastní čipovou sadou, kterou nazývá Google Tensor. Ta nabízí 8 jader a je vyráběna 5nm technologií. 2 jádra jsou výkonná, 2 super výkonná a 4 úsporná. Při prvních Geekbench testech vykazuje průměrné jednojádrové skóre 1014 a vícejádrové skóre 2788. Doplněn je 12GB pamětí RAM. Vnitřní úložiště startuje stejně jako na iPhonech 13 Pro Max na hodnotě 128 GB.

Pixel 6 Pro

Oproti němu má iPhone 13 Pro Max čip A15 Bionic a jeho skóre je pořád o poznání vyšší, tedy 1738 v případě jednoho jádra a 4766 v případě více jader. Má pak poloviční paměť RAM, tedy 6 GB. I když zde Google jasně prohrává, je nesmírně sympatické vidět jeho snahu. Navíc se jedná o první jeho čip, který má velký potenciál v budoucím zdokonalování. 

Fotoaparáty 

Na zadní straně Pixelu 6 Pro je umístěn 50MPx primární snímač se clonou ƒ /1,85 a OIS, dále 48MPx teleobjektiv se 4× optickým přiblížením a clonou ƒ/3,5 a OIS a 12MPx ultraširokoúhlý objektiv se clonou ƒ/2,2. Sestava je doplněna ještě laserovým senzorem automatického zaostřování. Apple iPhone 13 Pro Max nabízí trojici 12MPx fotoaparátů. Širokoúhlý u něho disponuje clonou ƒ/1,5, trojnásobný teleobjektiv clonu ƒ/2,8 a ultraširokoúhlý clonu ƒ/1,8, kde širokoúhlý objektiv disponuje stabilizací s posuvem snímače a teleobjektiv OIS.

Pixel 6 Pro

Na jakékoli soudy je v tomto případě ještě brzy, protože výsledky z Pixelu 6 Pro neznáme. Papírově je ale jasné, že vede prakticky jen v počtu MPx, což nemusí nic znamenat – obsahuje totiž quad-bayer senzor. Bude tak zajímavé sledovat, jak si poradí se sjednocováním pixelů. Výsledné fotografie tak nebudou mít velikost 50 MPx, ale budou někde na rozmezí 12 až 13 MPx.

Baterie 

Pixel 6 Pro má baterii o kapacitě 5 000 mAh, která je jasně větší než 4 352mAh baterie iPhonu 13 Pro Max. Jenže Apple dokáže s energetickou účinností poměrně úspěšně kouzlit a jeho iPhone 13 Pro Max má vůbec nejlepší výdrž baterie v telefonu. Pixelu ale jistě pomůže i adaptivní obnovovací frekvence a čistý Android.

Pixel 6 Pro podporuje rychlé nabíjení až 30 W, což překonává iPhone, protože ten dosahuje udávaného maxima 23 W. Na druhou stranu iPhone 13 Pro Max podporuje bezdrátové nabíjení až 15 W, čímž naopak zase vede nad nabíjecím limitem 12 W u Pixelu 6 Pro. Ani u Pixelu ale v balení nenajdete přiložený adaptér. 

Další vlastnosti 

Oba telefony mají odolnost proti vodě a prachu IP68. iPhone 13 Pro Max je vybaven odolným sklem, které Apple nazývá Ceramic Shield, Google Pixel 6 Pro používá odolné sklo Gorilla Glass Victus. Oba smartphony také podporují mmWave a sub-6GHz 5G. Oba také obsahují svůj ultra širokopásmový (UWB) čip pro hledání polohy na krátkou vzdálenost. 

Google Pixel 6 Pro a iPhone 13 Pro Max představují to nejlepší, co můžete od společností aktuálně dostat. Jedná se o prémiové a špičkové smartphony s vynikajícími fotoaparáty, displeji a výkonem. Stejně jako u většiny srovnání telefonů Android s iPhony je ale pohled na jejich „papírové“ specifikace jen jednou částí příběhu. Hodně totiž bude záležet, jak se Googlu podaří odladit systém.

Problém je, že Google nemá v České republice oficiální zastoupení, a pokud máte o jeho produkty zájem, musíte se spolehnout na dovoz, nebo pro ně vycestovat do zahraničí. Základní cena Google Pixelu Pro u našich německých sousedů je pak stanovena na 899 EUR v případě 128GB verze, což je v prostém přepočtu cca 23 tisíc Kč. Základní 128GB iPhone 13 Pro Max pak u nás v Apple Online Store stojí 31 990 Kč. 

.