Zavřít reklamu

Lidské tělo je úžasné. Stejně tak jsou úžasné aplikace, které vám do něho umožní podívat se bez rentgenů a různých vědeckých či lékařských přístrojů. Stačí vám jen smartphone. Zde tak máte 5 nejlepších aplikací pro iPhone pro zkoumání lidského těla, se kterými se podíváte nejen do srdce, ale i mozku a poznáte každou kůstku v těle.

Human Anatomy Atlas 2021 

Jedná se o aplikaci, která vás vezme na prohlídku lidského těla a umožní vám prozkoumat oči, podívat se do plic nebo si prohlédnout srdeční chlopně. Je to fascinující podívaná nejen pro studenty, ale ostatně i pro kohokoli jiného. Najdete zde více jak 10 tisíc anatomických modelů uspořádaných do různých kategorií, jako je oběhová soustava nebo dýchací ústrojí atd. Nechybí ani hledání nebo využití AR.

Stažení v App Store

The Human Body by Tinybop 

Pokud je pro vás Human Anatomy Atlas příliš vědecký, tak tento titul bude maximálně přístupným. Je totiž určen především pro mladší publikum, které chce učit anatomii a biologii na interaktivním modelu lidského těla. Uvidíte tak, jak mu bije srdce, jak se zvětšují a zmenšují plíce, ale i jak reaguje kůže nebo oči. Vše je samozřejmě také doprovázeno patřičnými zvukovými efekty.

Stažení v App Store

LIFE by THIX 

Aplikace také zobrazuje interaktivní lidské tělo, je však určená k učení se jeho fyziologii a medicíně inovativním způsobem. Můžete zde totiž experimentovat s různými léky, můžete pozorovat tělo při spánku, odebírat krevní vzorky, dělat jejich testy, měřit EKG atd. Dokonce zde můžete projít i nouzovými stavy, kdy zajistíte umělou ventilaci nebo použijete defibrilátor. Můžete také aktivovat různé scénáře úzkosti, alergie, zánětu atd.

Stažení v App Store

Skeleton 3D Anatomy 

Titul je atlas anatomie nové generace, který je kompletně ve 3D, a který vám poskytne interaktivní a vysoce detailní anatomické modely lidského těla. Každá kost zde byla skenována ve 3D, takže každý model můžete otáčet dle potřeby a dopodrobna jej přibližovat a detailně pozorovat z jakéhokoli úhlu. Hodí se nejen pro studenty medicíny a tělesné výchovy, ale samozřejmě i lékaře, ortopedy, fyzioterapeuty, zdravotníky, atletické trenéry apod.

Stažení v App Store

Head Atlas 

Podle názvu aplikace je asi už zřejmé, že zde půjde čistě o hlavu a vše, co se v ní nachází. Najdete zde tedy skutečně detailní a interaktivní 3D model lebky, ale i mozku. Stejně tak detailně můžete pozorovat cévní a nervový systém. Pokud vám pak něco překáží, můžete to zprůhlednit. Samozřejmostí jsou i podrobné popisy.

Stažení v App Store

.