Zavřít reklamu

Každodenní cvičení, zlepšení soustředění, sledování výdajů, psaní deníků – je toho mnoho, co bychom každý den chtěli a měli. Jenže člověk je od přírody lenoch a jednoduše se mu nechce. S pomocí těchto 5 nejlepších aplikací pro iPhone se však dokážete vybičovat k tomu dosáhnout svých cílů. Jednoduše vás totiž motivují k větší produktivitě.

Forest 

Budování pozitivních návyků vyžaduje obrovské odhodlání a vytrvalost, ale odměna za zdravější životní styl bude stát za to. V populární aplikaci Forest uvidíte svěží les, který vyrostl jen díky vašemu soustředění nad daným problémem (nebo klidně i čtením knihy atd.). Nastavíte si zde čas plánovaného soustředění a odložíte telefon. Do upozornění pak na něho nesmíte sáhnout, jinak vše, co jste zde zaseli, uschne.

Stažení v App Store

Fortune City 

Pokud v titulu Forest sázíte lesy, v aplikaci Fortune City jste starostou města a s každou novou finanční transakcí, kterou zde zaznamenáte, získá vaše město novou budovu. O tom, jak bude vaše město vzkvétat, tak rozhodují vaše návyky ohledně svých výdajů. Utrácíte moc za jídlo? V aplikaci to uvidíte na množství restaurací apod. Nechybí množství statistik a grafů, abyste ze svého počínání mohli vyvodit patřičné závěry.

Stažení v App Store

Hops 

Najít motivaci k fyzické aktivitě je jednoduše těžké. Dopředu totiž víme, že to bude bolet. V aplikaci Hops ale může vaše aktivita pomoci jednomu roztomilému duchovi lesa. Jak dobře ho budete živit svými kroky, tolik lesa on prozkoumá. Za každých 500 nových kroků pak může sbírat různé materiály, pomocí kterých si můžete upravit jeho vzhled. Je to milé a vám to rozhodně prospěje.

Stažení v App Store

SleepTown 

Protože třetinu svého života prospíme, je poměrně vhodné mít také zdravé spánkové návyky. Tento titul vám tak pomůže dosáhnout pravidelného spánku za pomoci budování svého malého městečka. Před spaním stačí odložit telefon a nechat jej po zvolenou dobu spánku pracovat, respektive stavět. Samozřejmě je to o disciplíně a vhodném nastavení, důležité je ale začít a pokusit se před usnutím pořád jen necivět do displeje.

Stažení v App Store

Flat Tomato 

Jedná se o aplikaci pro správu času, která pomáhá lidem zvyšovat produktivitu tím, že se vyhýbají rozptýlení v podobě používání jejich telefonu a sledují čas strávený každou vykonávanou činností. Vše zde vychází z techniky Pomodoro, tedy druhu metody organizace času vyvinuté v 80. letech minulého století. Stačí si velké projekty rozkouskovat na ty malé, a už jde každá práce o poznání lépe. Samozřejmě musí být přítomny i přestávky, které zlepšují duševní čilost.

Stažení v App Store

.