Zavřít reklamu

S kryptoměnami je to v posledních letech jako na horské dráze, a to prakticky ve všem. Co se týče nejznámějšího Bitcoinu, tak jeho cena neustále dokola stoupá a klesá – momentálně má 1 BTC hodnotu přes 800 tisíc korun, což je mimochodem nejvíce v historii, minulý rok v říjnu však byla jeho cena pouhých 250 tisíc korun. Cena jednoho Bitcoinu šla samozřejmě rapidně nahoru a očekává se, že během nějaké doby půjde opět rapidně dolů. Jestliže se chcete ve světě kryptoměn pohybovat, tak byste si měli pořídit nějakou peněženku, na kterou budete vaše Bitcoiny a další kryptoměny ukládat. Populární jsou především virtuální peněženky a v tomto článku se podíváme na 5 nejlepších z nich, které jsou určené pro iPhone.

Coinbase

Aplikace Coinbase patří mezi nejoblíbenější virtuální peněženky pro ukládání kryptoměn. Kromě Bitcoinu si v rámci Coinbase můžete ukládat také Ethereum anebo třeba Litecoin. To se hodí v případě, že vám například Bitcoin není sympatický a raději byste chtěli investovat do jiné kryptoměny, popřípadě do vícero kryptoměn najednou. Díky Coinbase tak můžete mít stav vašich kryptoměn přehledně na jednom místě. Aplikace pro iPhone je velmi jednoduchá a intuitivní, nechybí každopádně možnost pro zobrazení vaší peněženky na počítači v rámci webového rozhraní. Coinbase si můžete zabezpečit heslem, v případě ztráty telefonu mu můžete vzdáleně odepřít přístup k peněžence. Nechybí funkce pro zobrazení přehledných grafů.

Aplikaci Coinbase stáhnete zde

BRD Bitcoin Wallet

Chcete-li rok 2021 začít investicí do kryptoměn a hledáte jednoduchou a bezpečnou virtuální peněženku, tak můžete sáhnout po BRD Bitcoin Wallet. Tato peněženka je určena jak pro naprosté začátečníky, tak samozřejmě pro pokročilé znalce kryptoměn. BRD Bitcoin Wallet využívá hardwarové šifrování, což znamená, že se veškeré vaše prostředky nachází na vašem iPhonu. Pokud váš telefon ztratíte, popřípadě pokud vám jej někdo ukradne, tak naštěstí není všem dnům konec. BRD Bitcoin Wallet totiž nabízí možnosti pro obnovení přístupu do vaší peněženky. Aplikaci si můžete zabezpečit pomocí Touch ID či Face ID, díky čemuž budete mít jistotu, že se do ní nedostane nikdo ani v případě, že byste někomu půjčili telefon.

Aplikaci BRD Bitcoin Wallet stáhnete zde

Blockchain Wallet

Jestliže hledáte aplikaci, ve které budete schopni spravovat jak Bitcoin, tak Ethereum, mohla by se vám líbit aplikace Blockchain Wallet. Jedná se o jednoduchou a bezpečnou peněženku, které svůj zůstatek svěřilo již nespočet uživatelů. Blockchain Wallet nabízí mimo jiné několik dalších funkcí, které by se vám mohly hodit. Po stažení aplikace si můžete ihned jednoduše vytvořit vlastní peněženku, nechybí pak dvoufaktorové ověření pro maximální bezpečnost a uzamčení pomocí PIN kódu. Blockchain Wallet podporuje 25 světových jazyků, nechybí v ní ani převodník měn a mnoho dalšího.

Aplikaci Blockchain Wallet stáhnete zde

Jaxx Liberty Blockchain Wallet

Aplikace Jaxx Liberty Blockchain Wallet je multiplatformní kryptoměnová peněženka, pomocí které můžete spravovat své prostředky na iPhonu i na Macu. Kromě Bitcoinu pracuje Jaxx Liberty Blockchain Wallet také s Ethereem, Litecoinem a dalšími kryptoměnami. Kromě správy jako takové můžete tuto aplikaci využít také pro zobrazení zůstatku v jiné kryptoměně. Pro bezpečí nechybí možnost zabezpečení pomocí PIN kódu, podpora obrovské škály měn, jednoduché prostředí a mnoho dalšího. Dále nechybí ani funkce pro zálohování a obnovu peněženky.

Aplikaci Jaxx Liberty Blockchain Wallet stáhnete zde

Bitcoin Wallet by Bitcoin.com

Poslední peněženkou v tomto seznamu je Bitcoin Wallet by Bitcoin.com. Jedná se o kompletní virtuální peněženku, do které si můžete ukládat své Bitcoiny, zároveň je ale samozřejmě můžete i kupovat a prodávat. Aplikace je k dispozici hned v několika jazycích a podporuje jak Segwit Bitcoin (BTC), tak Bitcoin Cash (BTH). Aplikace Bitcoin Wallet by Bitcoin.com nabízí jednoduché rozhraní a pro mnoho uživatelů se může jednat o skvělé řešení. Nechybí různé funkce pro zabezpečení aplikace, aby všechny vaše Bitcoiny byly v bezpečí.

Aplikaci Bitcoin Wallet by Bitcoin.com stáhnete zde

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  V některých peněženkách lze i nakoupit nebo směnit různé měny mezi sebou. Např. Coinomi umí obojí a je považována za jednu z top peněženek.

  Trochu Bitcionu nerozumím.
  Chtěl bych se zeptat těch, kteří vědí o čem je řeč, co je tak zajímavého na imaginární měně, která není absolutně ničím podložená, která není nějak zabezpečena, a která může BEZ JAKÉKOLIV NÁHRADY během pár vteřin zmizet z povrchu zemského.
  Nemyslíte, že je trošku riziko, do toho investovat?
  Opravdu jen dotaz laika.

  Samozřejmě se jedná o obrovské riziko. Jak se ale říká, risk je zisk. Na Bitcoinu a dalších kryptoměnách můžete buď šíleně zbohatnout, anebo prohrát i ponožky.

  Bitcoin je extrémně dobře zabezpečená síť. Achillovou pátou jsou pouze uživatelé kteří si buď peněženku nezálohují a nebo ji zálohují ale seed (24 anglických slovíček) uloží na místo kde mu ho někdo zcizí. Ve výsledku tak uživatel o své Bitcoiny přijde.
  Krytý být nepotřebují, jelikož jejich cena není nominální, ale tržní jako u zlata. Maximální počet bude 21000000 btc. Jde tedy o vzácný statek který rostoucí poptávkou bude růst na hodnotě.

  Peníze jsou také imaginární měna od doby co přestaly být kryté zlatem. Teď si centrální banky tisknou ze vzduchu tolik kolik potřebují. Bitcoin je přesný známý počet kolik jej bude a nikdo není schopen nějaký přidat.. Spíš něco ubylo, z důvodu že lidi co vlastnili BTC ztratili nebo zapomněli své kódy k nim. BTC je tak dobře zabezpečen že pokud svá hesla ztratíš tak nikdo na světě není schopen se k nim dostat nebo ti je obnovit. Tohle se o penězích taky říci nedá. A navíc, když už jsme u toho, tak peníze jsou už vlastně taky virtuální měna, protože 80% transakcí je přes internet a jen 20% papírové hotovosti koluje světem. ..

  V prvním odkaze u Coinbase nejde o odkaz na peněženku, ale na směnárnu a to je velký rozdíl. Pokud chcete mít BTC v „bezpečí“ softwarové peněženky, stahujte spíš Coinbase Wallet. ?

  Rád bych upozornil autora že aplikace Jaxx Liberty Blockchain Wallet je podvodná podobenina aplikace Jaxx Liberty a měl by tuto chybu okamžitě opravit než bude nahlášena policii, která na tuto skutečnost upozorňuje.

  Dobry den, mam ulozene v jaxx liberty penezence nejake USDT. Lze tento zustatek videt pri obnoveni v jine penezence, tak jako napr BTC. Seed samozrejme mam, ale jde mi o ten USDT

celý text

Čtěte více.