Zavřít reklamu

Bitcoinová peněženka je program, který přijímá nebo odesílá bitcoiny. Slovo „peněženka“ je pro nováčky trochu složité, ale my si ho rozebereme. Fyzické peněženky používáme k ukládání hotovosti. Bitcoinová peněženka se však od té druhé liší.

Bitcoinová peněženka funguje stejně jako fyzická peněženka. Hlavní rozdíl spočívá v tom, že bitcoin není regulován. To znamená, že fungují jinak než banky. V tomto článku se dozvíte vše, co byste měli vědět o bitcoin peněženkách.

Gold coin bitcoin. currency. blockchain technology.

Více informací najdete na stránce bitcoin peněženka.

Jak funguje bitcoinová peněženka?

Bitcoin peněženka má více než jeden účet. Tyto účty se také nazývají dílčí peněženky.

Dílčí peněženka se podobá moderní platební kartě. Každá bitcoinová peněženka má informace o majiteli.

Typy peněženek

Máme dva běžné typy bitcoinových peněženek. Pojďme se do nich ponořit;

  1. Hardwarové peněženky

Jedná se o nejbezpečnější typy bitcoinových peněženek. Je to proto, že uchovávají soukromé klíče ve fyzických zařízeních. Nemůžete se k nim dostat z internetu. Pomohlo by, kdybyste hardwarovou peněženku před provedením transakce zapojili.

Tato hardwarová peněženka podepisuje transakce, aniž by vystavovala soukromý klíč riziku. Tyto hardwarové peněženky jsou však nákladné na nákup a údržbu. Příkladem renomovaných hardwarových peněženek jsou Trezor a Ledger.

  1. Softwarové peněženky

Softwarové peněženky se nacházejí v počítačových zařízeních, jako je chytrý telefon nebo prohlížeč. Jsou náchylnější k virům, protože tato zařízení zastřešují mnoho aplikací. Nedoporučuje se je používat, pokud zařízení není bez virů.

bitcoin

Softwarové peněženky jsou však považovány za nejbezpečnější variantu, protože je těžké je hacknout. Tyto peněženky jsou k dispozici v různých podobách, což ztěžuje výběr té nejlepší.

Jaké jsou výhody peněženky Bitcoin?

Bitcoinová peněženka se podobá hotovosti v balíčku Bitcoin. Níže uvádíme některé její výhody;

  1. Pomáhá zálohovat peněženku

Je vhodné používat bitcoinové peněženky, protože udržuje vaše miniaplikace v bezpečí před haváriemi. Nezapomeňte, že peněženku je možné koupit i po zašifrování v telefonu.

  1. Zálohuje celou peněženku

Některé peněženky používají interně mnoho tajných klíčů. Nelze obnovit rozsáhlou část zálohy; předpokládejme, že adresy mají jedinou zálohu.

  1. Provádí zálohy často

Vaše peněženka by měla zálohovat často, aby se oba obchodníci ujistili, že dostanou změny v bitcoinech. Tyto bitcoinové peněženky provádějí časté zálohování.

  1. Ztěžují zapomenutí hesla.

Bitcoin má na rozdíl od vaší banky omezené možnosti obnovení hesla. Kopii hesla také ukládá na bezpečné místo, abyste ho mohli rychle získat zpět.

To však neznamená, že byste měli používat slabé heslo.

  1. Klade důraz na silná hesla

Některá písmena jsou považována za snadná až těžká. Zde při vytváření hesla k Bitcoinu použijete alespoň šestnáct číslic a písmen. Tato hesla je těžké si zapamatovat, pokud si je nezapíšete.

Pamatujte, že silné heslo znamená větší bezpečnost.

Závěrečné myšlenky

Bitcoinová peněženka je program, který přijímá nebo odesílá Bitcoiny. Ve výše uvedeném článku najdete vše, co byste o ní měli vědět.

.