Zavřít reklamu

Na WWDC toho Apple oznámil tolik, že informace o změnách na poli virtuálních měn téměř zapadla. Bystří vývojáři zjistili, že Apple pozměnil pravidla a začal opět v App Store akceptovat aplikace, jež obchodují s virtuální měnou Bitcoin. Stalo se tak po ostré kritice, která přišla v únoru, kdy Apple stáhl všechny aplikace spojené s Bitcoinem. Nyní se do App Store dostaly první vlaštovky signalizující, že atraktivní virtuální měna už není v Cupertinu nežádoucí.

bitcoin

„Apple může umožnit převod schválených virtuálních měn za předpokladu, že se bude konat v souladu se všemi státními a federálními zákony v zemích, kde aplikace funguje,“ píše kalifornská společnost ve svých aktualizovaných App Store Review Guidelines a první aplikace, která nastíněné podmínky splňuje, se zdá být Coin Pocket. Ta se jako první po změně pravidel objevila v App Store a umožňuje příjem i odesílání Bitcoinu. Vedle toho v Coin Pocket nalezneme také QR skener, převodník hodnot či šifrování.

V App Store již figurují i další aplikace, které mají s virtuálními měnami co do činění, konkrétně eGifter či Betcoin. Pomocí aplikace eGifter mají uživatelé možnost zakoupit dárkové karty právě za bitcoiny, aplikace Betcoin zase umožňuje jednoduchou sázkovou hru s virtuální měnou.

Všechny zmíněné aplikace jsou dostupné zdarma a je velmi pravděpodobné, že nové aplikace od vývojářů se zaměřením na obchodování s virtuální měnou Bitcoin budou nadále přibývat.

Zdroj: MacRumors, Cult Of Mac

Milovník a nadšený uživatel jablečných produktů.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.