Zavřít reklamu

Tak to tu po krátké letní pauze máme znovu. Naši štědří zákonodárci nám opět po několika měsících k Vánocům předčasně nadělili nouzový stav a s ním i spjatou karanténu, respektive výrazně omezený venkovní pohyb. Nemusíte však zoufat, na rozdíl od jara jsme na aktuální situaci výrazně lépe připraveni a ještě před začátkem onoho neplánovaného domácího pobytu jsme si pro vás připravili speciální sérii článků zaměřenou na nejlepší hr pro iOS, která vás s trochou štěstí zabaví a odkloní vaše myšlenky k něčemu pozitivnějšímu. Pojďme se tedy podívat na další díl našeho seriálu, v němž prozkoumáme 5 nejlepších RPG, které si můžete zahrát na svých chytrých telefonech.

Asphalt 9: Legends

Pokud se vyžíváte v hraní na telefonu již nějakou dobu a nejste včerejší, jistě jste se setkali se sérií Asphalt, která má nejen na smartphonech předlouhou historii. První díl totiž vyšel již v roce 2004 a na tehdejší dobu nabízel ojedinělou grafickou stránku, netradiční ovládání a především reálnou fyziku a kolize, díky nimž se i arkádová závodní hra zdála realističtější. S každým následujícím počinem se sága vyvíjela a postupně dospěla až k dosud poslednímu a bezkonkurenčně nejlepšímu titulu – Asphalt 9: Legends. V něm je hlavním cílem zvítězit v různorodých pouličních závodech, vydobýt si status nejlepšího závodníka a prohnat při tom nějaké ty našlápnuté čtyřkolové mašiny. Stejně jako předchozí díly, i devátý přírůstek se může pochlubit širokým vozovým parkem, kde najdeme ikonické značky jako je Ferrari, Porsche, Lamborghini a spoustu dalších. Naprosto fantastická audiovizuální stránka je samozřejmostí. Díky propracovanému ovládání ucítíte každé přidání plynu a drift, což dodá hře šťávu a vy telefon jen tak z ruky nepustíte. Máte-li tedy v oblibě nablýskané drahé káry, Asphalt 9: Legends si rozhodně zkuste a upusťte páru. Hra je navíc plně zdarma.

Retro Highway

Pokud dáváte spíše přednost klasickým arkádovým titulům, které nejsou příliš propracované, ale zato pekelně zábavné a návykové, máme pro vás dobrou zprávu. Závodní hříčka Retro Highway vás totiž zabaví na hezkých pár hodin a zároveň nabídne poměrně nekompromisní obtížnost, která se bude v průběhu jednotlivých úrovní ještě zvyšovat. Nechybí pixelová grafika, řada možností jak porazit protivníky a plejáda výzev, díky nimž se tato milá hra stane vaším denním chlebem. Po každém závodě se navíc budete posouvat vzhůru v žebříčku, což je jistě motivující faktor, který vás u obrazovky udrží pořádně dlouho. Své motorky a vozidla si budete moci pochopitelně vylepšovat a získávat speciální schopnosti, které vám ve vašem snažení pomohou. Zamiřte tedy na App Store a dejte této hříčce šanci.

Carmaggedon

Pokračujme s nehynoucí klasikou, která si svou premiéru odbyla již v roce 1997. Legendární Carmageddon je, jak už název napovídá, výhradně o autech a jejich netradičním využití. Spořádaný provoz a čekání v dopravních zácpách rozhodně nečekejte, v tomto počinu budete pomocí čtyřkolové bestie likvidovat cokoliv co vykazuje známky života a účastnit se nekompromisních závodů, v nichž poměříte síly s protivníky. Představte si takového Mad Maxe, jen kapku civilizovanějšího a umírněnějšího. Samozřejmě nechybí rozmanité úrovně, plejáda výzev a především takřka nekonečný arzenál smrtících zbraní, který můžete dle libostí využít. Za nasbírané body si navíc můžete svou mašinu vylepšovat, a zvyšovat tak její efektivitu. Pokud vám tedy nevadí krvavá lázeň a baví vás náhodné přejíždění lidí, zamiřte na App Store a dejte této šílenosti šanci.

Earn to Die 2

Další neméně povedenou postapokalyptickou „závodní“ hříčkou je i Earn to Die 2, které úspěšně navazuje na svého stejnojmenného předchůdce a nabízí o poznání širší možnosti. Ač může tento titul vypadat na první pohled poměrně jednoduše, pod povrchem skrývá rozsáhlý strategický systém, díky němuž vám hra vydrží desítky hodin. Vaším cílem je vytvořit si auto, které se dostane co nejdál a ideálně se mu podaří dorazit k dalšímu checkpointu. Cestu vám však budou komplikovat překážky, hordy zombie a především nepříliš schůdný terén, kde se vám snadno může stát, že uvíznete v bahně nebo se vaše drahocenná mašina zasekne ve strouze. Tak či onak, je jen na vás, jak svůj stroj zkázy zkonstruujete. K jeho tvorbě totiž můžete použít takřka jakýkoliv materiál včetně bohatého arzenálu zbraní, a vytvořit si tak dokonale smrtící pojízdný vůz. Podobně jako v případě Carmageddonu, i tady vás krvavá lázeň nemine a o létající končetiny nebude nouze. Zamiřte tedy na App Store a pořiďte si za pár korun Earn to Die 2.

GRID Autosport

Pokud si potrpíte spíše na realistický zážitek a takřka simulaci závodního okruhu, rozhodně byste se měli poohlédnout po propracované hře GRID Autosport, která uchvátí nejen svou grafickou stránkou, jež je k nerozeznání od konzolových titulů, ale také ovládacími prvky a neuvěřitelně komplexním systémem. Hra pak pochopitelně staví zejména na okruzích, kde se utkáte s umělou inteligencí nebo reálnými hráči. Samozřejmě nechybí ani vozy od typických známých značek či akreditované týmy. Tak či onak, pokud se chcete prohánět po trati v luxusním vozu, doporučujeme zamířit na App Store a hru si pořídit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.