Zavřít reklamu

Tak to tu po krátké letní pauze máme znovu. Naši štědří zákonodárci nám opět po několika měsících k Vánocům předčasně nadělili nouzový stav a s ním i spjatou karanténu, respektive výrazně omezený venkovní pohyb. Nemusíte však zoufat, na rozdíl od jara jsme na aktuální situaci výrazně lépe připraveni a ještě před začátkem onoho neplánovaného domácího pobytu jsme si pro vás připravili speciální sérii článků zaměřenou na nejlepší hr pro iOS, která vás s trochou štěstí zabaví a odkloní vaše myšlenky k něčemu pozitivnějšímu. Pojďme se tedy podívat na další díl našeho seriálu, v němž prozkoumáme 5 nejlepších RPG, které si můžete zahrát na svých chytrých telefonech.

Undead Horde

Dáváte-li přednost spíše akčním RPG s prvky strategických her, máme pro vás dobrou zprávu. Vývojáři ze studia 10tons totiž vytvořili podařený titul, který efektivně kombinuje prvky několika žánrů a nabízí dlouhodobou hratelnost, jež staví zejména na tvorbě vlastní armády a jejímu využívání ve vlastní prospěch. Na rozdíl od ostatních her na hrdiny totiž nebudete v roli kladného hrdiny, který spasí svět, ale záporáka, jenž si na dobré skutky příliš nepotrpí a rád terorizuje cokoliv, co se hýbe. Nechybí možnost sbírat nové předměty, vylepšovat si své přívržence i protagonistu a tvořit si vlastní příběh, který se bude odvíjet od vašich akcí. Hra sice stojí 6 dolarů, ale vydrží pořádně dlouhou dobu a navíc se svým stylem i grafickou stránkou podobá legendárnímu Diablu. Pokud vás tedy neobvyklé RPG Undead Horde zaujalo, neváhejte zamířit na App Store a dát této hře šanci.

Oldschool Runescape

Pusťme se do něčeho mírně netradičního, a to hry Runescape, která se stala kultovní ikonou všech MMORPG na trhu a vydobyla si pozici v žebříčku nejhranějších online her. Konec konců, ač se jedná o stařičkou a poměrně archaickou záležitost, svou kvalitou a možnostmi hravě předčí i nejmodernější tituly. Celá hra totiž funguje na principu sandboxu, tudíž je naprosto na vás, zda se pustíte do propracovaného příběhu, rozdáte si to se soupeři v klanových válkách, nebo budete raději sbírat kytičky a pracovat na alchymii. Runescape nabízí něco pro každého a garantujeme vám, že vstup do hry je jen na vlastní nebezpečí. Hrozí totiž, že jí naprosto propadnete a zbytek Vánoc strávíte vylepšováním svého hrdiny. Pokud však nedáte dopustit na MMORPG a nic z nových, často neoriginálních a obyčejných titulů vás nezaujalo, Runescape je sázka na jistotu. Ovládání na mobilním zařízení je navíc intuitivní a díky izometrickému pohledu i poměrně přirozené.

Banner Saga

Jednou za čas je chuť i na něco taktičtějšího, kde musíte uvažovat nad každým svým krokem a důkladně uvažovat nad tím, kterým směrem se vydáte. Přesně to je premisa adventury Banner Saga, která funguje na bázi tahového systému. Místo jednoho hrdiny jich totiž ovládáte až 6 a je jen na vás, jaké postavy si zvolíte a jak je rozmístíte. Nechybí propracované dialogy, které se rychle mohou zvrtnout v lítý boj, temný a nekompromisní svět, rozlehlé plochy určené k průzkumu a spousta možností, jak se ve hře vypracovat. Vše je navíc založeno na vikingské a skandinávské mytologii, tudíž pokud dáváte přednost chladnému severu a naše zimy v mírném pásu vám nestačí, Banner Saga je skvělou volbou. Zamiřte tedy do App Storu a za 249 korun si kupte jednosměrnou jízdenku na daleký sever.

Hyper Light Drifter

Vybrat nejlepší hru na hrdiny z celkové nabídky titulů z toho žánru bylo jako rozhodovat se, zda je lepší Xbox, nebo PlayStation. Každé RPG má zkrátka něco do sebe, nese s sebou výhody i nevýhody a nabízí zcela odlišné dobrodružství, které vám konkurence nenabídne. Už jen za poslední rok se na iOS podívala řada netradičních her a většinu z nich bychom vám mohli s klidem v duši doporučit. Pokud bychom však byli nuceni vybrat jednoho jediného favorita, byl by jím originální počin Hyper Light Drifter. Na první pohled sice připomíná standardní bojovou hru, kde budete bezmyšlenkovitě kosit hordy nepřátel, ale zdání klame. Hra se výrazně inspiruje o počítačového a konzolového Dark Souls a nabízí hutnou temnou atmosféru, hudební doprovod, z něhož vám zamrazí, a neuvěřitelně propracovaný herní svět. Nechybí vylepšování hrdiny a boj s obrovskými bossy. Hra si odnesla kladné hodnocení jak od fanoušků, tak od recenzentů a milovníky konzolového zážitku jistě potěší fakt, že od vydání iOS 13 Hyper Light Drifter podporuje také ovladač. Za 129 korun se jedná o vynikající koupi.

Elder Scrolls: Blades

Kdo by neznal legendární sérii The Elder Scrolls, kde se nejde pro ránu mečem daleko a magie je všudypřítomná. Zatímco na počítačích a konzolích hra oslavila již 16 let, mobilní zařízení dosud strádala a na iOS se objevil jednou za čas jen jakýsi pochybný klon, který však ani zdaleka nenabídl podobný zážitek. To se naštěstí změnilo s příchodem The Elder Scrolls: Blades, které vám umožní prozkoumávat svět Skyrimu a objevovat obrovský, přenádherný magický svět. Pokud tedy máte v lásce propracované fantasy a nevadí vám, že tato mobilní hříčka staví na mírně lineárním postupu, ještě před udatným zabitím nějakého draka zamiřte na App Store.

 

.