Zavřít reklamu

Rodinné sdílení je funkce, která je pro mnoho uživatelů velmi důležitá. A není se čemu divit, jelikož dokáže šetřit peníze a zjednodušit některé úkony. Součástí rodinného sdílení může být celkově až šest členů s tím, že s nimi následně můžete sdílet své nákupy a předplatná, společně s úložištěm na iCloudu. Mimo to pak můžete využívat některé další funkce. V novém iOS 16 se Apple rozhodl rodinné sdílení vylepšit a v tomto článku se společně podíváme na 5 nových možností, se kterými přichází.

Okamžitý přístup

Primárně je nutné zmínit, že Apple v rámci iOS 16 kompletně zjednodušil postup, pomocí kterého se do rozhraní rodinného sdílení můžete dostat. Zatímco ve starších verzích iOS jste museli přejít do Nastavení → váš profil → Rodinné sdílení, tak v novém iOS 16 stačí pouze rozkliknout Nastavení, kde už nahoře klepněte na kolonku Rodina pod vaším profilem. Tímto se ihned zobrazí přepracované rozhraní.

rodinné sdílení ios 16

Nastavení členů

Jak už jsem zmínil v úvodu, tak součástí rodinného sdílení může být celkově až šest členů, pokud tedy do toho počítáme i sami sebe. U jednotlivých členů je pak možné provádět všemožné úpravy a nastavení oprávnění, což přijde vhod například tehdy, pokud máte v rodině také děti. Pokud byste chtěli členy spravovat, přejděte do Nastavení → Rodina, kde už se vám hned zobrazí seznam členů. Pro provedení úprav stačí na člena klepnout a provést potřebné změny.

Vytvoření dětského účtu

Máte dítě, kterému jste pořídili nějaké Apple zařízení, nejčastěji nejspíše iPhone, a chcete mu založit dětské Apple ID, které se pak automaticky přiřadí k vaší rodině a budete schopni ho jednoduše spravovat? Pokud ano, tak se v iOS 16 nejedná o nic složitého. Stačí, abyste přešli do Nastavení → Rodina, kde vpravo nahoře klepněte na ikonu panáčka s +, a poté na možnost Vytvořit dětský účet. Tento typ účtu je možné provozovat do 15 let věku, následně se automaticky převede na klasický.

Rodinný seznam úkolů

Jak už jsem zmínil, tak rodinné sdílení nabízí hned několik skvělých možností a funkcí. Abyste je využívali všechny a naplno, tak si pro vás Apple v iOS 16 připravil jakýsi rodinný seznam úkolů. V tom si můžete zobrazit veškeré úkoly a připomínky, které byste měli provést, abyste mohli rodinné sdílení využívat na maximum. Najdete zde například úkol pro přidání rodiny do zdravotního ID, sdílení polohy a iCloud+ s rodinou, přidání kontaktu pro obnovení a další. Pro zobrazení stačí přejít do Nastavení → Rodina → Rodinný seznam úkolů.

Prodloužení limitu přes Zprávy

Pokud máte pod sebou v rodině dítě, tak mu můžete aktivovat funkce Čas u obrazovky a následně nastavovat různá omezení na využívání jeho zařízení, například v podobě maximálního času pro hraní her či sledování sociálních sítí apod. V případě, že takové omezení nastavíte a dítě ho vyčerpá, tak za vámi doposud mohlo přijít a požádat vás o prodloužení, což jste mohli provést. V iOS 16 už však je k dispozici možnost, díky které vás dítě může požádat o prodloužení limitu přes Zprávy, což se hodí například tehdy, pokud zrovna nejste přímo u něj.

.