Zavřít reklamu

Hned několika novinek jsme se s příchodem iOS 16 dočkali také v nativní aplikaci Zprávy. Některé tyto novinky přímo souvisí se službou iMessage, jiné zase ne, každopádně je naprostou pravdou, že většina z nich je opravdu vymodlených a dočkat jsme se jich měli ideálně již před několika dlouhými lety. Pojďme se proto společně v tomto článku podívat na 5 nových možností ve Zprávách z iOS 16, které musíte znát.

Obnovení smazaných zpráv

Dost možná jste se někdy ocitli v situaci, kdy jste omylem smazali nějaké zprávy, popřípadě celou konverzaci, a to i přes upozornění. Stačí trocha nepozornosti a stát se to může komukoliv. Doposud nebylo možné smazané zprávy žádným způsobem obnovit, takže jste se s nimi jednoduše museli rozloučit. V iOS 16 se však tohle mění, a pokud zprávy či konverzaci odstraníte, můžete je po dobu 30 dní obnovit, stejně jako například v aplikaci Fotky. Pro zobrazení sekce se smazanými zprávami stačí vlevo nahoře klepnout na Upravit → Zobrazit nedávno smazané.

Úprava odeslané zprávy

Mezi jednu z hlavních funkcí ve Zprávách z iOS 16 patří rozhodně možnost pro upravení odeslané zprávy. Doposud jsme nějakou zprávu s chybou řešili pouze jejím přepsáním a označením hvězdičkou, což sice funguje, ale není to tak elegantní. Pro úpravu odeslané zprávy stačí, abyste na ní podrželi prst, a poté klepnuli na Upravit. Následně stačí zprávu přepsat a klepnout na fajfku v modrém kroužku. Zprávy je možné upravit až po dobu 15 minut od odeslání s tím, že si obě strany mohou zobrazit původní znění. Zároveň je pro správnou funkci nutné, aby měly obě strany nainstalovaný iOS 16.

Odstranění odeslané zprávy

Kromě toho, že je zprávy v iOS 16 možné upravovat, tak je konečně můžeme i mazat, což je funkce, kterou konkurenční chatovací aplikace nabízí už několik let a jedná se o naprostý základ. Pokud jste tedy doposud odeslali nějakou zprávu špatnému kontaktu, popřípadě pokud jste prostě odeslali něco, co jste nechtěli, tak jste s tím nic nezmohli. Pro odstranění odeslané zprávy stačí, abyste na ní podrželi prst, a poté klepnuli na Zrušit odeslání. Zprávy je možné odstranit až po dobu 2 minut od odeslání s tím, že se informace o této skutečnosti objeví oběma stranám. I v tomto případě musí mít pro funkčnost obě strany iOS 16.

Označení zprávy jako nepřečtené

Pokud v aplikaci Zprávy otevřete jakoukoliv nepřečtenou zprávu, tak se logicky automaticky označí jako přečtená. Pravdou ale je, že v některých situacích můžete zprávu otevřít omylem či jednoduše nechtěně, jelikož zrovna nemáte čas na to, abyste odpověděli nebo ji řešili. Po přečtení se však většinou stává, že už na zprávu zapomenete a jednoduše se k ní nevrátíte, takže neodpovíte už vůbec. Aby se tomuto předešlo, tak Apple v iOS 16 přidal novou funkci, díky které je možné přečtenou zprávu opětovně označit jako nepřečtenou. Stačí, abyste ve Zprávách po konverzaci přejeli prstem zleva doprava.

nepřečteno zprávy ios 16

Zobrazení obsahu, na kterém spolupracujete

Ve vybraných aplikacích, například v Poznámkách, Připomínkách, Safari, Souborech apod., můžete s ostatními uživateli spolupracovat. Pokud tuto funkci využíváte často, tak může být těžké získat přehled o tom, na čem všem s konkrétními lidmi spolupracujete. I na tohle však Apple myslel a do Zpráv v iOS 16 přidal speciální sekci, ve které si můžete přesně zobrazit, na čem všem s vybraným kontaktem spolupracujete. Pro zobrazení této sekce přejděte do Zpráv, kde konverzaci s dotyčným otevřete, a poté nahoře klepněte na jeho jméno s avatarem. Pak už jen stačí sjet dolů k sekci Spolupráce.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.