Zavřít reklamu

Apple se snaží, aby byl iPhone, společně s ostatními jablečnými produkty, naprosto ideálním zařízením, které bude určené pro všechny uživatele. Svým způsobem se mu to daří a většině uživatelům se rozhodně zavděčí. Každý z nás je ale svým způsobem jiný a každý z nás tak může očekávat něco jiného. Proto některým z nás některé funkce na iPhonu jednoduše nemusí vyhovovat. Dobrou zprávou je, že ve většině případech si můžete vše podle potřeby přenastavit. Pojďme se společně v tomto článku pdoívat na 5 otravných problémů s iPhone a jak je vyřešit.

Označování textu na obrázcích

Dost možná jste si někdy při používání iPhonu všimli toho, že se vám může podařit na obrázku označit text. Do této situace se můžete dostat jak v rámci Safari, tak ve Fotkách či Zprávách, kde jednoduše stačí na textu na obrázku podržet prst, čímž se označí. Pro někoho se může jednat o skvělou funkci, mnoho uživatelů ji však nevyužije a spíše jim pouze překáží v tom, aby s obrázkem či fotkou mohli dále pracovat. Funkce, která označování textů na obrázcích umožňuje, se nazývá Živý text a Apple ji přidal v iOS 15. Pro její vypnutí stačí přejít do Nastavení → Obecné → Jazyk a oblast, kde přepínačem Živý text vypněte

Adresní řádek v Safari je dole

Další novinkou, se kterou Apple přišel v rámci iOS 15, je přepracování webového prohlížeče Safari. Mezi nejvýraznější změnu patří rozhodně přemístění adresního řádku do spodní části obrazovky, na což si většina uživatelů stěžuje. Apple se rozhodl adresní řádek přesunout níže pro jednodušší využívání při používání jablečného telefonu jednou rukou, uživatelé to ale ve většině případech neocenili a adresní řádek v horní části obrazovky jim jednoduše chyběl. Proto se Apple rozhodl dát uživatelům na vybranou – můžete si tedy zvolit, zdali chcete klasický vzhled s adresním řádkem nahoře, anebo nový vzhled s adresním řádkem nahoře. Pro změnu této předvolby přejděte do Nastavení → Safari, kde si dole v kategorii Panely rozložení vyberte.

FaceTime upravuje oči

Komunikační aplikace FaceTime se v poslední době stala nesmírně oblíbenou, a to především díky novým funkcím. Aktuálně už můžete FaceTime hovor využívat s kýmkoliv, jelikož už funguje i na nejablečných zařízeních. Apple v rámci FaceTime hodně využívá Neural Engine a umělou inteligenci, a to například k tomu, aby upravil oči tak, abyste navazovali přirozený oční kontakt. V určitých případech tohle ale může být nechtěné a dokonce strašidelné, takže pokud byste tuto funkci chtěli vypnout, tak samozřejmě můžete. Stačí, abyste přešli do Nastavení → FaceTime, kde sjeďte níže a pomocí přepínače deaktivujte Oční kontakt.

Příchod velkého množství notifikací

Udržet v dnešní době pozornost při studiu či práci je nesmírně složité. Během dne nám totiž na iPhone mohou přijít klidně stovky různých notifikací. Uživatelé se prakticky pokaždé na notifikace ihned dívají, a pokud se jedná o něco zajímavého, tak rázem ztratí pozornost a už se opět věnují telefonu. Apple se však s tímto snaží bojovat různými novými funkcemi. Mezi jednu z nich patří Naplánované souhrny, díky kterým si nastavíte konkrétní časy během dne, kdy vám veškerá oznámení z předem zvolených aplikací přijdou najednou, a nikoliv každé zvlášť a ihned. Pro nastavení této funkce přejděte do Nastavení → Oznámení → Naplánovaný souhrn, kde proveďte aktivaci a projděte si průvodcem.

Automatický obraz v obrazu

Když si na iPhonu spustíte přehrávání nějakého videa, a poté se přesunete v systému kamkoliv jinam, tak může dojít k tomu, že se video přepne do režimu obraz v obrazu. Díky němu můžete videa z vybraných služeb sledovat kdykoliv a kdekoliv, pravdou ale je, že ne všem uživatelům tohle musí vyhovovat. Z toho důvodu by vás mohlo zajímat, pokud do této skupiny uživatelů patříte, jakým způsobem je možné automatický obraz v obrazu deaktivovat. Nejedná se o nic složitého – stačí přejít do Nastavení → Obecné → Obraz v obrazu, kde deaktivujte možnost Automatický obraz v obrazu.

.