Zavřít reklamu

Součástí každého iPhonu, a také prakticky všech ostatních jablečných zařízení, je nativní aplikace Zprávy. Skrze ní můžete odesílat klasické SMS, kromě toho ji ale uživatelé mohou využívat k chatování skrze službu iMessage. Díky této službě si mohou všichni jablíčkáři mezi sebou zdarma odesílat zprávy, jejichž součástí mohou být kromě textů také obrázky či fotky, videa, odkazy a mnoho dalšího. iMessage tak fungují prakticky jako Messenger či WhatsApp, avšak s tím, že jsou určené jen pro jablíčkáře. Pojďme se společně v tomto článku podívat na 5 tipů a triků v iMessage, o kterých byste měli vědět.

Odesílání efektů

Každou zprávu, kterou v rámci iMessage napíšete, můžete jednoduše odeslat s libovolným efektem. Tyto efekty jsou rozděleny do dvou skupin – v první se nachází efekty, které se projeví pouze v bublině se zprávou, ve druhé pak takové efekty, které se vyobrazí přes celou obrazovku. Pro odeslání zprávy s efektem ji prvně klasicky napište do textového pole, a poté podržte prst na bílé šipce v modrém pozadí, která slouží k odeslání zprávy. Následně už si v rozhraní stačí vybrat skupinu a následně samotný efekt, který si klepnutím můžete prohlédnout. Pro odeslání zprávy s efektem pak už jen stačí klepnout na šipku s modrým pozadím.

Hraní her

Určitě si pamatujete na ty doby, kdy jsme všichni ke komunikaci používali ICQ. V rámci této chatovací aplikace jste kromě komunikace mohli také hrát hry, které byly velmi zábavné a pohlcující. Aktuálně se tato možnost z chatovacích aplikací vytratila a lidé jsou tak odkázáni především na „větší“ hry mimo chat. Věděli jste však o tom, že si hry do iMessage můžete přidat? Stačí k tomu využít App Store, ve kterém si stáhněte aplikaci GamePigeon pro iMessage. Poté už jen stačí, abyste klepnuli na ikonu aplikace v konverzaci, konkrétně v liště, která se nachází nad klávesnicí. Následně si vyberte hru a s protějškem se pusťte do hraní. Těchto her je k dispozici opravdu nespočet, od šipek, přes billiard až po basketbal. GamePigeon je aplikace, která by rozhodně neměla chybět nikomu z vás.

GamePigeon stáhnete zde

Nálepky v konverzaci

Nedílnou součástí iMessage jsou také nálepky, které si můžete buď stáhnout, anebo můžete využít ty z Animoji či Memoji. Pro odeslání nálepky stačí, abyste si ji našli, a poté na ni prstem klepnuli. Věděli jste však o tom, že nálepky nemusíte posílat pouze tímto jednoduchým způsobem? Konkrétně je můžete umístit prakticky kdekoliv v konverzaci, například na konkrétní zprávu, podobně jako byste na ni reagovali. Pro vložení samolepky stačí, abyste na ní podrželi prst, a poté ji přesunuli směrem do konverzace na to místo, kde se má přichytit. Po zvednutí prstu zde zůstane a na stejném místě ji uvidí i druhá strana.

Sdílení polohy

Určitě už jste se někdy ocitli v situaci, kdy jste se měli s někým sejít, ale nemohli jste se přesně najít. Samozřejmě existují přesná označení míst, to ale někdy nemusí dostačovat, popřípadě nemusíte přesně vědět, kde se nacházíte. Přesně pro tyto případy vznikla možnost pro sdílení polohy v iMessage, díky které druhá strana uvidí, kde se přesně nacházíte. Pro sdílení polohy se přesuňte do konkrétní konverzace, a poté nahoře klepněte na jméno dotyčného. Pak už jen stačí, abyste sjeli níže a klepnuli na Sdílet moji polohu. Pak už si jen vyberte, jak dlouho chcete polohu sdílet a je hotovo – druhá strana uvidí, kde se nacházíte.

Úprava profilu

V rámci iMessage si můžete vytvořit jakýsi profil, do kterého můžete vložit své jméno, příjmení a fotografii. Pokud si následně začnete s někým, kdo má iMessage, psát, tak se dotyčnému v závislosti na vašem nastavení může zobrazit výzva k tomu, aby si u vás aktualizoval kontakt, tedy aby došlo k vyplnění jména, příjmení a fotky k vašemu telefonnímu číslu. Pro nastavení profilu se přesuňte do aplikace Zprávy, kde vlevo nahoře klepněte na tlačítko Upravit. Z menu pak vyberte možnost Upravit jméno a fotku a projděte si průvodcem, který se zobrazí. Na konci si ještě můžete zvolit, zdali budete chtít svůj profil zpřístupnit všem kontaktům, anebo zdali se vás má systém na sdílení pokaždé zeptat.

.