Zavřít reklamu

Vánoce nám již začínají klepat na dveře. I přes současnou koronavirovou situaci jsou všemožné nákupy v obchodních centrech v plném proudu a asi neznám nikoho, kdo by se dobrovolně chtěl zabývat školními povinnostmi. Nutno však podotknout, že distanční podmínky nejsou zrovna nejjednodušší a koncem vánočních svátků začíná pololetní uzavírání známek pro základní a střední školy, vysokoškolákům končí semestr a v lednu se rozbíhá zkouškové období. Dnes si ukážeme aplikace, kterými si zkrátíte dlouhé chvilky o vánočních svátcích, a ještě se s nimi něco naučíte.

Photomath

Jestliže se řadíte mezi studenty, kterým humanitní předměty nečiní žádný výraznější problém, nicméně například s matematikou spíše bojujete, možná vás potěší právě tato aplikace. V té stačí fotoaparátem zaznamenat určitý příklad a Photomath jej vyřeší a vysvětlí postup. Aplikace umí vypočítat obrovské množství úloh od práce s rovnicemi, přes zlomky, až k řešení integrálů. Nechybí také pokročilá vědecká kalkulačka, která výrazně zjednoduší práci s aplikací. Všechny tyto funkce dostanete v aplikaci naprosto zdarma, po zakoupení předplatného dostanete odborné postupy řešení, možnost postupovat vlastním tempem v určitých úlohách a mnohé další. Jak verze zdarma, tak i placená fungují i tehdy, kdy nemáte k dispozici internetové připojení.

Microsoft Math Solver

Jestli vám Photomath z nějakého důvodu nevyhovuje, doporučuji vyzkoušet velice snadno ovladatelnou aplikaci Microsoft Math Solver. Příklad, který chcete vypočítat, můžete buď vyfotografovat nebo napsat, řešení vám bude znázorněno pomocí vysvětlivek, grafů, video přednášek či podobných příkladů z široké databáze Microsoftu. Microsoft Math Solver funguje opravdu spolehlivě, navíc si za něj redmontská společnost neúčtuje ani korunu.

Čeština do kapsy

Jestliže je pro vás matematika procházka růžovým sadem, při psaní testů z českého jazyka však vystupujete ze své komfortní zóny, mohu vám doporučit tento perfektně fungující software. Čeština do kapsy sice stojí 25 Kč, jednorázová a navíc nepříliš vysoká investice se vám však rozhodně vyplatí. Najdete zde pravidla českého pravopisu seřazené do 12 kategorií, poté, co se vše potřebné naučíte, se můžete nechat otestovat.

MindNode

Nikomu z vás nejsou příjemné večery, kdy jste celý den leželi v učení, procházeli jste několik desítek materiálů a ve výsledku stejně máte pocit, že si nic nepamatujete. K lepšímu pochopení často dopomáhají myšlenkové mapy a MindNode je jednou z nejlepších a nejoblíbenějších aplikací na jejich tvorbu. Tento nástroj nabízí verzi pro iPhone, iPad, Mac a dokonce i jablečné hodinky. K jednotlivým myšlenkovým mapám si můžete přidávat různé grafické efekty. Soubory pak lze jednoduše exportovat například jako obrázek nebo ve formátu PDF, aby si je mohl zobrazit kdokoliv. Abyste software mohli používat, musíte si aktivovat předplatné 69 Kč na měsíc nebo 569 Kč na rok.

Flashcard Hero

Jestliže vám učení pomocí myšlenkových map příliš nevyhovuje, možná vás bude více bavit studium pomocí kartiček. V aplikaci Flashcard Hero si jednotlivé kartičky vytvoříte a software vás následně zkouší. Vytvořený seznam karet můžete sdílet nebo prezentovat, pokud si navíc zakoupíte verzi pro Mac, přístup budete mít díky synchronizaci prostřednictvím iCloudu i na počítači. Za aplikaci jednorázově zaplatíte 79 Kč, dále se už o žádné další nákupy nemusíte starat.

.