Zavřít reklamu

Rok 2020 se nám pomalu, ale jistě chýlí ke konci. Rozhodně musíme uznat, že byl v mnohém opravdu specifický a pro někoho po psychické stránce náročný. Možná jste si i proto udělali radost nějakým produktem z dílny kalifornské společnosti, a že nám jich za letošní rok představil mnoho. Pokud jste sáhnuli po novém HomePodu mini a podařilo se vám jej ulovit, jistě by se vám hodily tipy, jak jej co nejefektivněji používat. A právě dnes si jich několik ukážeme. Ještě než však přejdeme přímo na věc, tak bych rád upozornil, že tyto triky platí jak pro HomePod mini, tak i jeho většího bratříčka HomePod.

Připojení HomePodu na jinou WiFi síť

Jako všechny ostatní produkty od Applu, i HomePod je velice intuitivní co se nastavování týče, a tento úkon zvládne opravdu každý. Při zapnutí a aktivaci pomocí iPhonu či iPadu se automaticky připojí na stejnou WiFi síť jako je připojený iPhone, jsou ale i tací uživatelé, kteří mají doma dva routery a z nějakého důvodu by potřebovali reproduktor přepojit. Tento úkon není nijak složitý, stačí, abyste se na iPhonu či iPadu připojili na potřebnou WiFi síť, otevřeli aplikaci Domácnost, vybrali váš HomePod a klepnuli na WiFi síť, Vyžaduje akci. Následně vyberte požadovanou síť HomePod se za chvíli připojí.

homepod mini pár
Zdroj: redakce Jablíčkář.cz

Připojení reproduktoru na osobní hotspot

Jelikož HomePod neobsahuje integrovanou baterii, pravděpodobně jej budete používat pouze na jednom místě, a to doma nebo v kanceláři. Na druhou stranu, HomePod mini je nesmírně kompaktní zařízení, což nabádá k tomu, abyste jej přenášeli na různá místa. Zde je však problém ve chvíli, kdy chcete používat Siri k jeho ovládání. Abyste HomePod připojili k osobnímu hotspotu, existuje na to poměrně složité řešení, na které navíc budete potřebovat váš Mac, MacBook či iPad. Nejprve na telefonu zapněte osobní hotspot, následně jej připojte k MacBooku prostřednictvím kabelu a vyberte jej v seznamu síťových služeb v Apple -> Předvolby systému -> Síť. Následně se vraťte zpět do předvoleb systému a klepněte na Sdílení, ze zobrazené nabídky následně zvolte Sdílení internetu. Vyberte, aby byl sdílen váš iPhone, zadejte název sítě a heslo a sdílení zapněte. Nakonec se iPhonem připojte ke sdílené síti Macu a zapojte HomePod, ten by se měl k WiFi připojit automaticky. Pomocí iPadu můžete HomePod k hotspotu připojit také, stačí jej připojit k osobnímu hotspotu.

Rychlé přepnutí přehrávané hudby na HomePod

Jistě znáte ten pocit, kdy byste si poměrně rádi přehráli nějakou hudbu od českého interpreta, Siri vám ji ale prostě nemůže spustit. Spouštění českých skladeb pomocí Siri je téměř nemožné, naštěstí však není žádný problém hudbu přepnout na HomePod. Nejprve musím upozornit, že je nutné vlastnit iPhone s čipem U1, tedy některý z řady iPhonů 11 a 12. Dále se připojte ke stejné WiFi síti, ke které jste připojovali HomePod. V tu chvíli stačí odemknout iPhone, začít na něm přehrávat skladby z aplikace, která podporuje AirPlay a podržet iPhone u HomePodu. Hudba se vám automaticky začne do reproduktoru streamovat prostřednictvím AirPlay.

HomePod mini Official
Zdroj: Apple

Automatizace

Konkurence v podobě Amazonu a Googlu již poměrně dlouhou dobu nabízela možnost používat různé automatizace, nyní jsme se konečně dočkali i u produktů od společnosti Apple. V praxi se jedná o možnosti, kdy můžete například po příchodu domů nechat přehrávat hudbu a rozsvítit světla nebo po vašem odchodu světla zhasnout a přehrávání pozastavit. Abyste tyto automatizace nastavili, stačí otevřít aplikaci Domácnost, u vašeho HomePodu klepnout na ozubené kolo a zde klepnout na Přidat automatizaci. zde si můžete nastavovat množství parametrů dle libosti.

.