Zavřít reklamu

Máte své Apple Watch teprve krátce, případně jste je až dosud používali pouze okrajově, a chtěli byste začít více využívat všech jejich funkcí? Apple Watch nabízí spoustu skvělých možností, jak si přizpůsobit notifikace, vyzvánění a řadu dalších věcí. V dnešním článku vám přinášíme pět tipů, se kterými si své Apple Watch ještě lépe přizpůsobíte.

Odemykání iPhonu

Nejnovější verze operačních systémů pro iPhone a Apple Watch umožňují odemčení i zamčení iPhonu za pomoci hodinek. Tato funkce se hodí zejména v případě, že máte zakrytá ústa a nos, a tím pádem není možné odemknout telefon klasicky za pomoci funkce Face ID. Pro aktivaci odemykání iPhonu za pomoci Apple Watch spusťte na spárovaném telefonu Nastavení -> Face ID a kód, kde v sekci Odemknout za pomoci Apple Watch aktivujete příslušnou funkci.

Spouštění aplikací z Docku

Apple Watch obsahují – stejně jako například Mac, iPhone nebo iPad – Dock, ze kterého můžete snadno a rychle spouštět aplikace. Na rozdíl od zmíněných zařízení je ale Dock na Apple Watch svým způsobem skrytý. Pro jeho zobrazení stačí stisknout postranní tlačítko – zobrazí se vám aplikace v pořadí, v jakém byly naposledy spuštěny.

Ztišení položením ruky

Apple Watch mohou skvěle posloužit také jako “prodloužení” našeho iPhonu, díky kterému nám neunikne žádná notifikace ani hovor. Jsou ale situace, kdy si nepřejete být rušeni, nechcete příchozí hovor odmítat, ale nemáte zrovna aktivovaný tichý režim. V takových situacích můžete využít funkce ztišení rukou. Nejprve na svém iPhonu spusťte aplikaci Watch, kde klepnete na Zvuky a haptika. Zajeďte až dolů a aktivujte funkci Ztišit přikrytím – při příchozím hovoru pak už jen stačí jemně překrýt displej Apple Watch rukou.

Aktivace Siri zvednutím zápěstí

Hlasovou asistentku Siri můžete na svých Apple Watch aktivovat dlouhým stiskem digitální korunky hodinek. U Apple Watch Series 3 a novějších s operačním systémem watchOS 5 a novějším ale můžete k aktivaci Siri použít také pohyb zápěstí směrem k obličeji, kdy pak už jen stačí na Siri promluvit. Tuto funkci můžete aktivovat na vašich hodinkách, kde klepnete na Nastavení -> Siri, a aktivujete funkci Zvednutí zápěstí.

Správa notifikací

Notifikace na displeji vašich Apple Watch mohou být někdy nepřehledné a můžete mít problémy se v nich pořádně zorientovat. Operační systém watchOS naštěstí nabízí skvělé možnosti, jak notifikace efektivně spravovat přímo na displeji hodinek. K přehledu notifikací se dostanete jednoduše tak, že potáhnete prstem z horní části displeje směrem dolů. Notifikaci pak smažete posunutím jejího panelu doleva a klepnutím na křížek, náhled notifikace zobrazíte klepnutím.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.