Zavřít reklamu

Je to již nějakou dobu nazpátek, co Apple do iOS a iPadOS přidal aplikaci s názvem Zkratky. Uživatelé si přidání této aplikace velmi pochvalovali, jelikož jim umožňuje vytvářet jakési jednoduché programy, které dokáží zjednodušit každodenní život. Kromě toho jsme se později dočkali také přidání automatizací, tedy určitých sledů akcí, které se provedou automaticky vždy, když nastane nějaký stav. Při každém provedení automatizace se každopádně objeví notifikace s informací o této skutečnosti, což může být pro někoho otravné. Klasickým způsobem tato oznámení vypnout nemůžete, dobrou zprávou ale je, že byla nalezena oklika, pomocí které lze notifikace o spuštění automatizace vypnout. Jak na to se dozvíte v tomto článku.

Jak na iPhone vypnout notifikace o spuštění automatizace

Chcete-li na vašem iPhonu (či iPadu) deaktivovat zobrazování notifikací po spuštění automatizace, tak můžete. Stačí se držet následujícího postupu:

 • Hned na začátek je nutné, abyste se v rámci iOS či iPadOS přesunuli do nativní aplikace Nastavení.
 • Jakmile tak učiníte, tak lokalizujte a rozklikněte kolonku Čas u obrazovky.
  • Pokud funkci Čas u obrazovky nepoužíváte, tak je nutná aktivace.
 • Nyní pod grafem denního průměru klepněte na možnost Zobrazit veškerou aktivitu.
 • Poté se přesuňte o kus níže, konkrétně ke kategorii Oznámení.
 • V tomto seznamu nyní vyhledejte a rozklikněte řádek s názvem Zkratky.
  • Pokud řádek Zkratky nemůžete najít, tak je nutné, abyste si vytvořili jednu libovolnou automatizaci a spustili ji, aby se zobrazilo oznámení z aplikace.
 • Zobrazí se další obrazovka, kde už si můžete oznámení zkratek a automatizací přenastavit.
 • Můžete buď vypnout určitý typ oznámení, popřípadě pomocí přepínače tato upozornění úplně deaktivujte.

Pokud jste vše provedli pomocí výše uvedeného postupu, tak už vám nyní notifikace o spuštění automatizace chodit nebudou. Berte ale na vědomí, že se s největší pravděpodobností jedná o chybu systému, kterou může Apple brzo opravit. Ona upozornění na spuštění notifikace jsou totiž určitým bezpečnostním prvkem, aby uživatel věděl, že se zrovna na jeho zařízení na pozadí něco odehrává. Zároveň se můžete ocitnout v situaci, kdy se vám kolonku Zkratky nepodaří rozklepnout. V tomto případě zkuste Nastavení vypnout a zapnout, anebo restartovat zařízení. Na konec jen podotknu, že pokud upozornění na Zkratky, potažmo automatizace, vypnete, tak po restartu zařízení se tyto předvolby změní do výchozího nastavení a bude nutné notifikace opětovně ručně deaktivovat pomocí výše uvedeného postupu.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více