Zavřít reklamu

Deaktivace 5G

Sítě 5G bezesporu nabízí spoustu výhod, zejména v podobě rychlosti přenosu. Ne všude jsou ale k dispozici, a na mnoha místech je 5G signál slabý, takže váš iPhone neustále přepíná mezi 5G a stabilnější sítí. Právě toto přepínání má vliv na spotřebu baterie, proto není od věci 5G na místě, kde není stoprocentně k dispozici, jednoduše vypnout. Stačí spustit Nastaveni -> Mobilní data -> Volby dat -> Hlas a data, a aktivovat variantu LTE, případně Automatická 5G.

Omezení aktualizací na pozadí

Aktualizace aplikací na pozadí má rovněž své výhody – pokud se vybraná aplikace aktualizuje na pozadí, máte jistotu, že kdykoliv na ni přepnete, naservíruje vám vždy aktuální obsah. Proces aktualizace ale může mít negativní vliv na spotřebu baterie vašeho iPhonu. Aktualizaci aplikací na pozadí můžete na vašem iPhonu vypnout v Nastavení -> Obecné -> Aktualizace na pozadí.

Vypnutí efektů a animací

Napříč celým operačním systémem iOS neustále probíhá řada efektů a animací. Některých si při práci na vašem iPhonu ani nevšimnete, jiné jste možná zaznamenali a oblíbili si je. Pravdou ale je, že tyto efekty mohou ovlivnit rychlost, s jakou se vybíjí baterie vašeho jablečného smartphonu. Pokud je chcete vypnout, zamiřte do Nastavení -> Zpřístupnění -> Pohyb, kde stačí aktivovat položku Omezit pohyb.

Deaktivace sdílení analýz

Zařízení od Applu umožňují uživatelům kromě jiného také sdílet diagnostická data a analýzy ze svých zařízení. Pokud sdílení povolíte, můžete se podíle na zdokonalování systému a aplikací. Odesílání příslušných dat se ale bohužel může podepsat na rychlosti spotřeby baterie vašeho iPhonu. Pro jeho deaktivaci spusťte Nastavení -> Soukromí -> Analýza a vylepšování, a deaktivujte příslušné položky.

Omezení polohových služeb

Řada aplikací na vašem iPhonu vyžaduje sdílení polohových služeb. Může se jednat o nejrůznější mapy, ale třeba také o aplikace pro předpověď počasí. Některé aplikace ale sledují vaši polohu, aniž by to pro jejich fungování bylo nezbytně nutné. Pokud chcete u vybraných aplikací deaktivovat sdílení polohy, spusťte na iPhonu Nastavení -> Soukromí -> Polohové služby.

.