Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi uživatele jakéhokoliv nejnovějšího iPhonu 12, tak jistě víte, že můžete využít připojení pomocí 5G. V současné době je však pokrytí 5G sítí v České republice velmi žalostné a nachází se jen v největších městech. Jestliže se v jednom z měst, kde je 5G síť k dispozici, nacházíte, tak kvůli špatnému pokrytí může docházet k neustálému přepínání mezi 5G a 4G/LTE. Právě tohle „chytré“ přepínání je vcelku náročné na baterii, a tak se prozatím vyplatí 5G ideálně kompletně vypnout. Pokud chcete zjistit, jak na iPhone 12 mini, 12, 12 Pro či 12 Pro Max deaktivovat 5G, tak pokračujte ve čtení.

Jak na iPhone 12 (de)aktivovat 5G

Jestliže chcete na vašem iPhonu 12 (de)aktivovat připojení pomocí 5G, tak se nejedná o nic složitého. Stačí, abyste se drželi následujícího postupu:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu 12 přešli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak rozklikněte kolonku Mobilní data.
  • V rámci této sekce pak lokalizujte a klepněte na možnost Volby dat.
  • Pak rozklikněte řádek s názvem Hlas a data.
  • Tady už jen stačí, abyste zaškrtnuli možnost LTE, čímž dojde k deaktivaci 5G.

Konkrétně jsou v rámci této sekce nastavení k dispozici celkově tři možnosti. Pokud zaškrtnete možnost 5G zapnutá, tak se bude vždy preferovat 5G síť před 4G/LTE. Pokud tedy budou v okolí k dispozici obě tyto sítě, tak se ve všech okolnostech využije právě 5G. Další možností je pak Automatická 5G, kdy se síť 5G aktivuje pouze tehdy, pokud dlouhodobě nedojde ke snížení výdrže baterie. Nutno podotknout, že právě s tímto režimem mají někteří uživatelé problémy, a proto 5G deaktivují kompletně. Pokud zvolíte poslední možnost LTE, tak se 5G kompletně deaktivuje a bude se vždy využívat právě síť 4G/LTE, která je oproti 5G několikanásobně více rozšířená.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Jen bych doplnil výše uvedené „odborníky“.. Kdo používá dual SIM, tak to neznamená že o 5G přišel úplně. Pokud jednu ze SIM zrovna nepotřebuje, tak ji může v nastavení dočasně deaktivovat (vypnout linku) a posléze aktivovat 5G.

celý text

Čtěte více.