Zavřít reklamu

Česká aplikace Záchranka patří mezi nejužitečnější aplikace, které by rozhodně neměly chybět ve smartphonu každého uživatele. Jedná se o českou aplikaci, jejíž základní a nejdůležitější funkcí je možnost rychlého a snadného přivolání složek IZS (respektive záchranné služby) v případě nouze. Co Záchranka nabízí dále, jak ji nastavit a používat?

Zadejte svá data

Každý z nás si pochopitelně přeje, aby Záchranku ve svém iPhonu pokud možno nikdy nemusel použít. Stát se ale může kdykoliv cokoliv, a právě pro tyto případy se hodí mít v aplikaci Záchranka vyplněné veškeré údaje, díky čemuž budou mít přivolaní záchranáři v případě úrazu nebo nehody usnadněnou práci. V pravém dolním rohu klepněte na Můj profil a poté v nabídce zvolte Osobní informace a vyplňte vše potřebné. Vraťte se zpět, klepněte na kartu Zdravotní údaje a opět zadejte veškeré potřebné informace. V sekci Můj profil byste ideálně měli mít vyplněný co největší počet údajů včetně kontaktu na osobu blízkou.

Vyzkoušejte si Záchranku nanečisto

Použití aplikace Záchranka je opravdu velmi snadné, určitě vám ale neuškodí, když si nouzové volání vyzkoušíte nanečisto. Ve střední části dolní lišty klepněte na tlačítko Alarm a poté v pravém horním rohu klepněte na Zapnout testovací režim. Ve středu displeje klepněte na tlačítko Test a postupujte podle instrukcí – měli byste se dočkat hlasového oznámení o tom, že aplikace Záchranka na vašem iPhonu funguje tak jak má.

Naučte se pomáhat

Aplikace Záchranka neslouží jen k tomu, abyste si jejím prostřednictvím mohli v případě nouze přivolat pomoc, ale může vás také naučit základům první pomoci a postupům při používání aplikace. Pokud chcete zhlédnout instruktážní videa ohledně použití Záchranky v různých situacích, klepněte na spodní liště na tlačítko Informace. Vyberte položku Instruktážní videa a poté stačí už jen procházet jednotlivé kategorie. Pro osvěžení základů první pomoci klepněte v levém dolním rohu na tlačítko První pomoc. Kromě instrukcí pro jednotlivé situace zde najdete také srozumitelný interaktivní návod.

Najděte pomoc

Jste na dovolené nebo na výletě v cizím městě a potřebujete urychleně vyhledat nejbližší polikliniku nebo třeba zubní pohotovost? I s tím vám může pomoci aplikace Záchranka. Tentokrát na spodní liště klepněte na Lokátor. V kartě, která se vám zobrazí, najdete tlačítka pro přechod na seznam nejbližších defibrilátorů, stanic horské služby, nemocnic a dalších zdravotnických institucí. Najdete zde také údaje o vaší přesné poloze včetně souřadnic.

Aktivujte si upozornění

Mezi funkce, které nabízí aplikace Záchranka, patří také možnost aktivace důležitých upozornění. Na liště ve spodní části displeje klepněte na položku Informace. Po klepnutí na Varovná upozornění -> Nastavit oblasti můžete určit, odkud vám budou zasílána varování v případech akutního rizika ohrožení zdraví.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.