Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi majitele Apple Watch a chystáte se letos v létě vyrazit na výlety do přírody, určitě si své chytré hodinky od Applu budete brát s sebou. V dnešním článku vám představíme pět aplikací, které by na vašich Apple Watch při výletech do přírody rozhodně neměly chybět. Někdy v budoucnu se pak podíváme i na mobilní aplikace téhož charakteru.

GaiaGPS

Jednou z užitečných aplikací, které budou spolehlivě fungovat jak na vašem iPhonu, tak i na vašich Apple Watch, je GaiaGPS. Původně se jednalo o pomůcníka pro všechny batůžkáře na cestách, postupem času přibyla řada dalších funkcí, které vám pomohou s orientací na cestách všeho druhu. V aplikaci si můžete najít a uložit nejrůznější trasy, vyhledat tábořiště, informovat se o povětrnostních podmínkách pro vaši trasu a mnoho dalšího. S pomocí GaiaGPS na vašich Apple Watch můžete také zaznamenávat vaši pohybovou aktivitu.

Aplikaci GaiaGPS stáhnete bezplatně zde.

Outdooractive

Aplikace Outdooractive je výborným společníkem pro vaše cesty nejen do přírody. Nabízí řadu užitečných funkcí pro pěší i pro cyklisty, umožní vám plánovat výlety, zorientovat se v terénu, a nabízí také spoustu užitečných informací o trasách, chráněných přírodních oblastech, stejně jako třeba detaily ke všem outdoorovým aktivitám. Kromě tras zde najdete také nejrůznější výzvy, kterých se můžete zúčastnit, součástí je také navigace a možnost dílení polohy v reálném čase.

Aplikaci Outdooractive stáhnete bezplatně zde.

Windy.com

Při vašich cestách (nejen) přírodou se určitě neobejdete také bez předpovědi počasí. Tu vám i na vašich Apple Watch umí poskytnout například aplikace Windy.com, která se může pochlubit přesností svých předpovědí, možností notifikací a skvěle vypadajícím uživatelským rozhraním, které se dobře vyjímá také na displeji chytrých hodinek od Applu. Aplikace Windy využívá k poskytování předpovědi čtyř předpovědní modely, na přesnost je tedy opravdu velký spoleh.

Aplikaci Windy.com stáhnete bezplatně zde.

Glympse

Pokud se vydáte na cesty ve více lidech a často se rozdělujete, nebo zkrátka jen chcete, aby vaši blízcí u sebe doma měli přehled o každém vašem kroku, můžete využít také aplikaci Glympse. Tato aplikace umožní sdílet vaši aktuální polohu v reálném čase, a to po dobu, kterou si sami určíte. O aplikaci Glympse se můžete dočíst také v  jednom z našich dřívějších článků.

Aplikaci Glympse stáhnete bezplatně zde.

Záchranka

Mít nainstalovanou aplikaci Záchranka je rozhodně dobrý nápad, a zdaleka to neplatí jen pro letní výlety. S pomocí této aplikace si budete moci kdykoliv a odkudkoliv zavolat pomoc, a to i v případě, že zrovna nemůžete mluvit, nebo třeba nevíte, kde s v danou chvíli přesně nacházíte. Ve verzi Záchranky pro iPhone najdete spoustu užitečných informací z oblasti první pomoci, stejně jako třeba možnost nastavení vlastního zdravotního ID a spoustu dalšího. O aplikaci Záchranka se více dočtete zde.

Aplikaci Záchranka stáhnete bezplatně zde.

Diskuze k článku

    Aplikace Windy.com určitě není určená na cesty přírodou. Takovému baťůžkáři je úplně k ničemu informace o tom, na kterém letišti je provoz VFR a na kterém IFR. Tady jste šlápli hodně mimo.

celý text

Čtěte více