Zavřít reklamu

Součástí operačního systému iOS je kromě jiného také nativní aplikace Fotky. Tento užitečný nástroj získává s každou novou aktualizací iOS nové funkce a vylepšení. V současné chvíli nabízí nativní Fotky pro iOS spoustu možností pro základní úpravy a práce s fotografiemi a videem. V našem dnešním článku vám ukážeme pět tipů a triků, se kterými pro vás bude používání nativních Fotek na iPhonu ještě efektivnější.

Titulky k videím a fotografiím

K videím a fotografiím na vašem iPhonu můžete kromě jiného také v nativní aplikaci Fotky přidávat titulky s popisem. Tyto informace se pak následně synchronizují napříč zařízeními, a usnadní vám například následné vyhledávání fotografií. Pojmenovat můžete osoby, zvířata i jednotlivé objekty. V nativní aplikaci Fotky na vašem iPhonu nejprve najděte fotografii nebo video, které chcete pojmenovat. Proveďte gesto tažením prstem směrem nahoru, a poté do sekce Přidejte titulek, která se nachází těsně pod fotografií nebo videem, přidejte požadovaný text.

Odstranění Live efektu

Live Photos jsou součástí operačního systému iOS již řadu let, a spousta uživatelů si tento efekt „pohyblivých fotografií“ zamilovala. Jsou ale situace, kdy o efekt Live Photo z jakéhokoliv důvodu nestojíte. Nativní aplikace Fotky naštěstí nabízí jednoduchý a rychlý způsob, jak tento efekt z vašich snímků odstranit. Nejprve ve Fotkách otevřete snímek, který potřebujete tímto způsobem upravit. V pravém horním rohu klepněte na Upravit a poté na spodní liště klepněte na ikonku Live Photo. Ze spodní lišty s náhledy vyberte požadovaný záběr a poté stačí už jen ve středu horní části obrazovky klepnout na nápis Live tak, aby příslušná ikonka byla přeškrtnutá. Pro dokončení klepněte na Hotovo v pravém dolním rohu.

Změňte způsob uspořádání náhled

Náhledy snímků v albech v nativních Fotkách na vašem iPhonu se vždy zobrazují ve formátu mřížky. Při tomto způsobu zobrazení ale nejsou vidět celé snímky. Pokud chcete změnit způsob zobrazování náhledů, klepněte v pravém horním rohu na ikonku tří teček. V menu, které se vám zobrazí, zvolte Originální mřížka – nyní uvidíte náhledy kompletních snímků.

Sdílejte celá alba

Byli jste na výletě či na party s přáteli a chtěli byste se s nimi podělit o fotografie, které jste při této příležitosti pořídili? Nemusíte snímky nutně přikládat k e-mailu nebo zasílat jednotlivě ve zprávách. Nejprve vyberte snímky, které chcete sdílet, klepněte na ikonku sdílení a zvolte Přidat do alba -> Nové album. Pojmenujte album, v pravém horním rohu klepněte na ikonku tří teček, klepněte na Sdílet fotky a vyberte požadované kontakty.

Úprava videí

Nativní Fotky na iPhonu nabízí kromě možnosti úpravy fotografií také možnost úpravy videí včetně ořezu nebo překlopení. Postup je opravdu velmi snadný. Vyberte video, se kterým chcete pracovat. V pravém horním rohu klepněte na Upravit a poté na spodní liště vyberte možnost úpravy filtrů, ořezu, otočení nebo vylepšení barev. Pokud chcete upravit délku videa, klepněte na postranní lišty u jeho náhledu na spodní části displeje a upravte délku tažením.

.