Zavřít reklamu

Před více než dvěma týdny jsme se dočkali představení nových operačních systémů – konkrétně iOS a iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8 a tvOS 15. Ihned po představení těchto systémů, potažmo po skončení úvodní prezentace konference WWDC21, Apple tradičně uvolnil první vývojářské beta verze zmíněných systémů. V redakci pro vás nové systémy samozřejmě testujeme a v posledních dnech vám přinášíme články, ve kterých vás informujeme o všech novinkách. V rámci tohoto článku se konkrétně podíváme na 5 nových funkcí v rámci Najít, které přibyly s představením iOS 15. Pokud vás zajímá, na co se v Najít můžete těšit, tak určitě pokračujte ve čtení.

Upozornění na zařízení, které zapomenete

O této funkci jsme se na našem magazínu zmínili již několikrát, v tomto článku si ji ale samozřejmě připomeneme. Pokud patříte mezi jedince, kteří často zapomínají, tak se vám zajisté v iOS 15 bude hodit možnost pro aktivaci funkce, která vás upozorní na to, že jste někde zapomněli své Apple zařízení. Konkrétně je možné funkci aktivovat u prakticky všech přenosných zařízení – jedná se tedy například o MacBook, Apple Watch či AirTagy. Funkci lze jednoduše aktivovat tak, že přejdete do aplikace Najít, kde ve spodním menu rozklikněte sekci Zařízení. Pak už jen stačí, abyste si konkrétní zařízení vybrali ze seznamu a klepnuli na něj. Dále pak klepněte na řádek Upozornit na zapomenutí, kde už lze funkci aktivovat a případě nastavit výjimky.

AirPods Pro a Max jsou součástí sítě služby Najít

Síť služby Najít tvoří prakticky veškerá Apple zařízení, která jsou na světě k dispozici – jedná se tak o stovky milionů různých zařízení, především tedy samozřejmě iPhonů, iPadů a Maců. Dobrou zprávou je, že se k těmto zařízením s iOS 15 zařadí také AirPody Pro a AirPody Max. To znamená, že je budete schopni velmi jednoduše najít, a to i v případě, že se nebudete nacházet v jejich blízkosti. Pokud se vám podaří AirPody ztratit nyní, tak se vám na mapě zobrazí pouze poslední poloha, kdy jste k nim byli připojeni. Ať už se vám tedy AirPody Pro či Max podaří ztratit anebo vám je někdo ukradne, tak pořád existuje velká šance, že je najdete.

AirPods Max koupíte zde

 

Skvělý widget Najít pro zajištění přehledu

V iOS 15 je nově k dispozici widget z aplikace Najít. V rámci tohoto jednoduchého widgetu si můžete zobrazit vaše rodinné příslušníky, známé a předměty, a to společně s informací o tom, kde se aktuálně nachází. To lze skvěle využít například v případě, pokud máte děti a chcete mít stoprocentní přehled o tom, kde se zrovna nachází, popřípadě pokud chcete vždy vědět, kde se nachází některý váš předmět. Samotný widget je k dispozici ve čtyřech různých variantách – dvě jsou určené pro lidi a dvě pro předměty. K dispozici je malá a střední velikost, kdy v malé variantě se zobrazí jeden člověk či předmět a ve střední variantě čtyři.

Nalezení vypnutého či smazaného zařízení

Aplikace Najít je naprosto skvělá v situacích, ve kterých se vám podaří ztratit nějaké vaše Apple zařízení. Kromě toho, že si na mapě můžete zobrazit polohu zařízení, tak s ním můžete také vzdáleně pracovat. Můžete ho například kompletně uzamknout či smazat veškerá data. Pravdou ale je, že až doposud jste byli schopni pozici zařízení sledovat pouze tehdy, pokud bylo zařízení offline. To se v iOS 15 mění – zařízení totiž budete schopni i nadále sledovat v případě, že bude offline, popřípadě pokud jej někdo vymaže. Vypnutý iPhone totiž bude i nadále vysílat Bluetooth signál, který budou schopný přijmout ostatní zařízení od Applu v rámci sítě služby Najít. Tato data se pak dostanou na servery Applu a z nich pak přímo do vašeho iPhonu (či jiného zařízení).

najít

Vyhledávání ve Spotlightu

Relativně velkého vylepšení se nově dočkal také Spotlight v rámci iOS 15. Ten nově dokáže zobrazit více informací než kdykoliv předtím, což se rozhodně hodí. Pravdou ale bohužel je, že osobně neznám moc uživatelů, kteří by Spotlight aktivně využívali, což je bezesporu škoda. Pokud v iOS 15 vyhledáte nějaký z vašich kontaktů, který s vámi sdílí polohu, tak ji budete schopni prakticky okamžitě zobrazit. Kromě toho se ve Spotlightu objeví také fotografie s konkrétní osobu, společně se sdílenými poznámkami, zkratkami, apod.

.