Zavřít reklamu

Informace o veřejné dopravě

Pokud se zrovna nacházíte v Praze, můžete si v Mapách na vašem iPhonu vychutnat opravdu detailní a užitečné informace o veřejné dopravě. Mapy v iOS již nějakou dobu umožňují i v Praze vyhledávat konkrétní spojení, připnout je pro rychlý přístup, nebo třeba zjišťovat podrobnosti o jednotlivých spojích.

Vylepšení nastavení
Pokud používáte Mapy na iPhonu s iOS 15 a novějším, určitě vás potěší, že pro změnu předvoleb už nemusíte do Nastavení. Pokud si chcete přizpůsobit předvolby nativních Map na vašem iPhonu, stačí přímo v aplikaci klepnout v pravém horním rohu na ikonku vašeho profilu a zvolit Předvolby, kde už můžete nastavit a přizpůsobit vše potřebné.

Interaktivní zeměkoule
Nativní Mapy na iPhonech s novějšími verzemi operačního systému iOS také umožňují zobrazení interaktivní zeměkoule. Postup je velice jednoduchý – stačí zkrátka jen tak dlouho oddalovat zobrazení mapy, dokud se na displeji vašeho iPhonu neobjeví interaktivní model zeměkoule, kterým můžete libovolně otáčet.

Nechte se inspirovat

Mapy v novějších verzích operačního systému iOS nabízí také možnost nechat se na cestách a výletech insprovat takzvanými výběry redaktorů a průvodci. Pro zobrazení průvodců a výběrů klepněte v nativních Mapách na hlavní panel ve spodní části displeje, přesuňte se o něco níže a poté klepněte buďto na Výběr redaktorů nebo na Procházet průvodce.

Informace v kartách
U významnějších měst a dalších oblastí máte v nativních Mapách v iOS také k dispozici takzvané karty, na kterých najdete všechny možné důležité údaje a zajímavosti od statistik a základních údajů až po informace o pamětihodnostech. Pro zobrazení karty stačí u daného místa povytáhnout panel ze spodní části displeje.

.