Zavřít reklamu

Počítače od Applu jsou ve svém výchozím nastavení naprosto pohodlně použitelné, může se ale stát, že vám toto nativní nastavení nebude z jakýchkoliv důvodů vyhovovat. Operační systém macOS ale naštěstí nabízí celou řadu možností, jak si jednotlivé prvky přizpůsobit. Dnes si představíme pět tipů pro přizpůsobení displeje vašeho Macu.

Přizpůsobené rozlišení

Většině uživatelů vyhovuje výchozí rozlišení displeje jejich Macu, za určitých podmínek je ale výhodnější či pohodlnější zvolit přizpůsobené rozlišení – například v případě, že nemůžete nebo nechcete změnit větší vzdálenost Macu, ale potřebujete lépe vidět na jeho monitor. Rozlišení displeje můžete nastavit v  menu -> Předvolby systému -> Monitory, u položky Rozlišení zaškrtněte možnost Přizpůsobené a nastavte jednotlivé parametry tak, aby vám co nejlépe vyhovovaly.

Automatický jas displeje

Celá řada zařízení od Applu disponuje užitečnou funkcí s názvem Automatický jas displeje. Díky této funkci se jas displeje vašeho zařízení automaticky přizpůsobí okolním světelným podmínkám, a vy jej tedy nemusíte pokaždé upravovat ručně. Pokud chcete na vašem Macu aktivovat automatický jas displeje, klikněte v levém horním rohu obrazovky na  menu -> Předvolby systému -> Monitory, a zaškrtněte volbu Automaticky upravit jas.

Zvýšení kontrastu

U displeje vašeho Macu si můžete také jednoduše přizpůsobit úroveň kontrastu prvků uživatelského rozhraní. Pokud chcete provést změny v tomto směru, klikněte v levém horním rohu obrazovky na  menu -> Předvolby systému -> Zpřístupnění. V okně předvoleb zvolte v levém panelu položku Monitor a poté stačí jen zaškrtnout položku Zvýšit kontrast.

Přizpůsobení velikosti textu a ikon

Pokud máte problémy se zrakem nebo je monitor vašeho Macu umístěn příliš daleko, možná uvítáte možnost zvětšení velikosti textu a ikon. Na ploše vašeho Macu proveďte kliknutí pravým tlačítkem myši a klikněte na Volby zobrazení. Zobrazí se vám menu, ve kterém můžete snadno přizpůsobit velikost a rozprostření ikonek, stejně jako velikost textu.

Night Shift

Pokud na vašem Macu pracujete i ve večerních a nočních hodinách, neměli byste zanedbávat ani jeho přizpůsobení za pomoci funkce Night Shift. Ta umí jas a barvy ztlumit a přizpůsobit tak, aby se váš zrak pokud možno co nejvíce šetřil. Pro aktivaci a přizpůsobení funkce Night Shift na vašem Macu klikněte v levém horním rohu na  menu -> Předvolby systému -> Monitory. V levém dolním rohu okna poté stačí už jen kliknout na Night Shift a provést potřebná nastavení.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.