Zavřít reklamu

Počítače od Applu nabízí celou řadu možností pro vylepšení a úpravu vaší plochy. Pokud i vy patříte mezi uživatele, kteří chtějí mít svou plochu přizpůsobenou na maximum, můžete se v tomto směru nechat inspirovat naší dnešní pěticí tipů a triků.

Automatické řazení

Asi nejjednodušším způsobem, jak si rychle, snadno a efektivně uklidit plochu Macu, je seřazení jednotlivých položek podle vámi preferovaných kritérií. Postup je opravdu velice snadný, přesto vám jej zde popíšeme. Pro seřazení položek na ploše vašeho Macu klikněte na plochu pravým tlačítkem myši. V menu, které se vám zobrazí, poté stačí už jen vybrat Seřadti podle a poté zvolit, zda chcete položky seřadit podle jejich druhu, názvu, data přidání, velikosti nebo jiného kritéria.

Značky u složek

Pokud máte na ploše vašeho Macu větší množství složek a chtěli byste se v nich lépe vyznat, můžete jednotlivým složkám přiřadit vlastní barevné značky. Pro přiřazení značky ke složce nejprve na danou složku klikněte pravým tlačítkem myši. V menu, které se vám zobrazí, poté kliknutím vyberete požadovanou barevnou značku.

Používání sad

Operační systém macOS již nějakou dobu nabízí v rámci uspořádání položek na ploše možnost používání sad. V případě, že na vašem Macu aktivujete sady, dojde k automatickému přesunu všech položek na pravou stranu obrazovky vašeho Macu a zároveň k jejich chytrému setřídění podle druhu. Pro aktivaci sad stačí na ploše Macu kliknout pravým tlačítkem myši a zvolit Používat sady. Pokud se rozhodnete, že sady již používat nechcete, stačí opět jen kliknout na plochu pravým tlačítkem myši a deaktivovat možnost používání sad.

Automatická změna tapety

Pokud máte rádi změny, můžete na vašem Macu zvolit také možnost automatické pravidelné změny tapet. Pro nastavení této funkce klikněte v levém horním rohu obrazovky vašeho Macu na Apple Menu -> Předvolby systému -> Plocha a spořič. V seznamu kategorií tapet vyberte Obrázky a poté ve spodní části okna předvoleb zaškrtněte možnost Změnit obrázek a nastavte požadovaný interval.

Změna velikosti ikonek

V rámci úprav a přizpůsobení plochy vašeho Macu můžete také upravovat velikost a uspořádání ikonek na jeho ploše. Klikněte na plochu pravým tlačítkem myši, a v menu, které se vám zobrazí, zvolte Volby zobrazení. V okně těchto převoleb pak můžete snadno nastavit novou velikost ikonek, rozestupy mřížky a další parametry zobrazení.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více