Zavřít reklamu

Operační systém iOS 14 nabízí uživatelům poměrně bohaté možnosti práce s plochou. Pokud jste se až dosudu v oblasti přizpůsobení plochy vašeho iPhonu omezovali na ty nejnutnější základy, a chtěli byste to změnit, jistě uvítáte naši dnešní várku tipů pro tento účel.

Skrývání aplikací

Na ploše vašeho iPhonu můžete skrýt aplikace, jejichž ikonky nechcete mít zobrazené. Postup je velice jednoduchý – stačí ikonku aplikace dlouze stisknout a zvolit Smazat aplikaci -> Odstranit z plochy. Pokud budete chtít danou aplikaci opět spustit, stačí provést na ploše gesto potažení směrem dolů a zadat její název do vyhledávacího pole Spotlightu.

Zobrazení odznaků v Knihovně aplikací

Pokud máte na vašem iPhonu aktivovanou Knihovnu aplikací, určitě jste si všimli, že se v u ikonek aplikací nezobrazují odznáčky s počty nevyřízených aktualizací. To ale můžete velice snadno změnit. Na vašem iPhonu spusťte Nastavení -> Plocha, a v sekci Oznamovací odznaky aktivujte položku Zobrazovat v knihovně aplikací.

Skrývání stránek plochy

Další možností, jak rychle a snadno skrýt obsah plochy vašeho iPhonu, je skrytí stránek plochy. V tomto případě zůstanou vaše aplikace zachovány, stejně jako rozvržení jednotlivých stránek. Pro skrytí stránek plochy nejprve dlouze stiskněte plochu vašeho iPhonu. Poté klepněte na linku s body ve spodní části displeje – zobrazí se vám náhledy jednotlivých stránek plochy, které můžete libovolně skrývat a opět zobrazovat.

Návrhy Siri

Návrhy Siri jsou velice užitečnou součástí operačního systému iOS. Tato funkce vám dokáže nabídnout aplikace ke spuštění v závislosti na denní době a na vašich zvyklostech. Návrhy Siri se vám zobrazí pod Spotlightem, ale můžete si také na plochu vašeho iPhonu umístit widget s těmito návrhy. Nejprve dlouze stiskněte plochu vašeho iPhonu a poté v levém horním rohu klepněte na „+“. V seznamu vyberte Návrhy Siri, zvolte požadovaný formát widget a umístěte jej na plochu.

Obnovení plochy

Strávili jste desítky minut prováděním změn na ploše vašeho iPhonu, jen abyste posléze zjistili, že výchozí nastavení plochy vám vlastně vyhovuje ze všeho nejvíce? Nemusíte se namáhat tím, že veškeré kroky manuálně vezmete zpět. Namísto toho spusťte na iPhonu Nastavení -> Obecné -> Resetovat, a klepněte na Obnovit uspořádání plochy.

.