Zavřít reklamu

Komunikační platforma WhatsApp se i navzdory jistým potížím, kterým čelila počátkem letošního roku, těší poměrně velké popularitě, a to i mezi majiteli smartphonů od Applu. Pokud aplikaci WhatsApp již nějakou dobu používáte, jistě jste si stihli osvojit základy jejího používání. Jistě se vám ale bude hodit také pět tipů a triků, které vám představíme v našem dnešním článku.

Posílání mizejících zpráv

Jednou z poměrně čerstvých novinek u aplikace WhatsApp je funkce, která vám umožňuje poslat adresátovi zprávu, jež po jednom zhlédnutí zmizí. Postup je jednoduchý. Nalevo od pole pro zadání textu zprávy klepněte na „+“, a poté zvolte přidání fotografie nebo videa. Než obsah odešle, klepněte na symbol jedničky v kroužku v poli pro text.

Uzamčení za pomoci Face ID

Pokud chcete aplikaci WhatsApp na vašem iPhonu přidat další vrstvu zabezpečení navíc, můžete v ní aktivovat možnost ověření za pomoci Face ID. Na hlavní obrazovce WhatsAppu klepněte v pravém dolním rohu na ikonku nastavení a poté klepněte na Účet. Klepněte na Soukromí a zcela dole zvolte Zamykání obrazovky, kde aktivujete funkci Požadovat Face ID.

Změna tapety chatu

Chtěli byste si v aplikaci WhatsApp oživit každý z jednotlivých chatů odlišnou tapetou? Není nic jednoduššího, než vždy u vybraného chatu klepnout na jméno dotyčného (případně název skupiny) v horní části displeje vašeho iPhonu, Poté klepněte na Tapeta a zvuk -> Zvolit novou tapetu, a vyberte buďto některou z přednastavených tapet, nebo zapátrejte ve fotogalerii vašeho iPhonu.

Deaktivace automatického stahování

Jednou z funkcí, které nabízí aplikace WhatsApp, je automatické ukládání všech přijatých mediálních zpráv do fotogalerie vašeho iPhonu. Pokud o tuto vychytávku nestojíte, můžete ji jednoduše deaktivovat. V pravém dolním rohu hlavní obrazovky WhatsAppu klepněte na ikonku nastavení a poté zvolte Úložiště a data. V sekci Automatické stahování médií klepněte postupně na jednotlivé položky a nastavte variantu Nikdy.

Zálohy jednotlivých chatů

V aplikaci WhatsApp na vašem iPhonu si můžete také stáhnout zálohu každého z vašich chatů zvlášť. Nejprve u daného chatu klepněte na jméno kontaktu a poté ve spodní části displeje zvolte Exportovat chat. Zvolte, zda se má chat exportovat s médii či bez nich a poté vyberete, kam chcete vybranou konverzaci exportovat.

.