Zavřít reklamu

Společnost Facebook má pod svými křídly kromě chatovací aplikace Messenger a sociální sítě Instagram i neméně oblíbenou komunikační aplikaci WhatsApp. Ostatně, na našem magazínu jsme už vydali několik článků s tipy a triky pro WhatsApp. V žádném případě jsme však nevyčerpali všechny triky, a i proto se WhatsAppu budeme věnovat ještě jednou.

Aktualizace stavu

Jak jste si jistě u některých kontaktů všimli, mají u svého profilu i nějaký obrázek nebo vlastní text. Aby se nějaký zajímavý text zobrazoval i u toho vašeho, tak v aplikaci otevřete dolní panel Stav, následně klikněte na ikonu fotoaparátu pro přidání obrázkového stavu, nebo Přidat textový stav pro přidání toho textového. Poté do políčka vepište text.

Přidávání kontaktů pomocí QR kódů

Pokud si chcete někoho co nejrychleji bez vypisování telefonního čísla do WhatsApp kontaktů přidat, a nebo pokud naopak potřebujete, aby si někdo takto přidal vás, tak existuje vcelku snadné řešení – skenování QR kódů. Pro přidání kontaktu přejděte v dolní části do Nastavení, zde vpravo nahoře klepněte na ikonu QR kódu a nechte jej druhou osobu naskenovat, nebo jej tlačítkem pro sdílení dané osobě pošlete. Pro naskenování QR kódu někoho jiného přejděte opět do Nastavení -> ikona QR kódu a nakonec klepněte na tlačítko Skenovat.

Kontrola využití sítě a úložiště

Nejjednodušším způsobem, jak si můžete zkontrolovat, které aplikace v iPhonu zabírají nejvíce místa, je kontrola v nativní aplikaci Nastavení. Z těchto dat ovšem nevyčtete velikost konkrétních souborů a dat, které patří WhatsAppu. To samé platí o využití mobilních dat, kdy se sice v nativním řešení od Applu dozvíte, kolik daná aplikace spotřebovala, již ale nemůžete zjistit, kdy a při jakém úkonu. Abyste tedy vše zkontrolovali přímo ve WhatsAppu, tak se zde v dolní části přesuňte do Nastavení, rozklikněte sekci Využití dat a úložiště a sjeďte níže. Zde rozklikněte jednu z možností Využití sítě či Využití úložiště. U volby Využití sítě můžete úplně dole Vymazat statistiky, u možnosti Využití úložiště pak lze nejméně potřebnou konverzaci rozkliknout a klepnutím na tlačítko Spravovat a poté na Vymazat všechny zprávy odstranit.

Exportování chatu

Pokud si chcete vaši konverzaci ve WhatsAppu uložit na jiné místo, tak ji můžete kompletně exportovat, a poté. sní dále pracovat. Pokud chcete export provést, tak si nejprve otevřete profil člověka, se kterým chcete konverzaci exportovat, a poté klepněte na ikonu profilu. Následně klepněte na možnost Exportovat chat. Poté se zobrazí dotaz, zda v exportu chcete mít zahrnuta i média, anebo zdali má být export bez médií. Po vybrání potřebné možnosti se vytvoří soubor ve formátu .zip, který můžete kamkoliv sdílet. Uvědomte si však, tento export chatu nemusí být příjemný druhé straně, pokud o něm neví. Proto byste takovou konverzaci neměli zasílat jiným osobám, pokud to není nezbytně nutné.

Stažení všech dat, které o vás WhatsApp shromažďuje

V době technologií o nás společnosti vlastní tak velké množství informací, že je to někdy až k nevíře. Díky nařízením Evropské unie již ale musí giganti být schopni poskytnout uživatelům všechna data, která o nich mají uložena. Pro export těchto dat přejděte do Nastavení, klikněte na Účet a zde vyberte Žádost o informace o účtu. Zde už poté klepněte na Požádat o výpis, ten pro vás bude do tří dnů k dispozici po omezenou dobu, nebudou zde však zahrnuty zprávy. Výpis je k dispozici ke stažení pouze po omezenou dobu, pokud si data nestáhnete, budete o ně muset požádat znovu. Rozhodně doporučuji svá data exportovat, jelikož je velice užitečné vědět, jaké informace o vás (nejen) WhatsApp sbírá, a případně omezit aktivitu, pokud s tímto gigantem nechcete data sdílet.

.