Zavřít reklamu

V poslední době se na internetu řeší jedno zásadní téma, kterým jsou nové podmínky populární komunikační aplikace WhatsApp. Ty totiž ve zkratce dávají uživateli naprosté ultimátům – buďto podmínky akceptujete a budete tak sdílet osobní data (kontakty, telefonní čísla, fotografie) s Facebookem, nebo je odmítnete a postupně tak ztratíte možnost službu vůbec používat. Nyní se každopádně ukázalo, že není důvod k žádné panice. Alespoň ne tedy u nás a vděčit tomu můžeme Evropské unii.

Jak ve WhatsApp rychle odpovědět prostřednictvím notifikace:

Nové podmínky začínají platit už v sobotu 15. května a uživatelé doteď žijí v naprosté nejistotě. K celé věci se každopádně vyjádřil i irský deník, který dokázal získat vyjádření irského zastoupení WhatsAppu, díky čemuž si pravděpodobně desítky tisíc uživatelů oddychly. V rámci Evropské unie se totiž s novými podmínkami nikterak nemění způsob, jakým je nakládáno s uživatelskými daty. To totiž zakazují nařízení EU včetně hojně kritizovaného GDPR. Díky těm totiž není možné v rámci států EU sdílet data uživatelů s jinými službami a aplikacemi, což se vztahuje i na tuto situaci.

Nemusíte se tedy ničeho obávat a nové podmínky můžete s klidem na duši přijmout. Stejnou radost už každopádně nesdílí uživatelé žijící mimo EU. U těch totiž platí to nejhorší, co se původně předpovídalo. Jejich data, která byla zmíněna už výše, totiž nově bude moci WhatsApp za cílem personalizované reklamy sdílet i s Facebookem, pod který mimo jiné patří.

Diskuze k článku

    To je teda dost naivní přístup.
    Facebook už byl kolikrát v minulosti přistižen, že soukromí uživatelů je jen nějaká prodejná položka. Je jen otázkou času, kde u týhle firmy vyjde najevo, že data z WA šly nějakou cestou i do FB.

    Asi tak. Ano zakon zakazal, ale pro Fb jsme jen hromada zbozi. A WA jede naplno polivcicku sveho pana. Tak snad bude mit kazdy muj kontakt aspon jednu komunikacni alternativu, at jej konecne muzu zrusit. Fukcnosti jej nemalo app prekonalo ci bylo pred nim uz davno.

celý text

Čtěte více