Zavřít reklamu

V poslední době se na internetu řeší jedno zásadní téma, kterým jsou nové podmínky populární komunikační aplikace WhatsApp. Ty totiž ve zkratce dávají uživateli naprosté ultimátům – buďto podmínky akceptujete a budete tak sdílet osobní data (kontakty, telefonní čísla, fotografie) s Facebookem, nebo je odmítnete a postupně tak ztratíte možnost službu vůbec používat. Nyní se každopádně ukázalo, že není důvod k žádné panice. Alespoň ne tedy u nás a vděčit tomu můžeme Evropské unii.

Jak ve WhatsApp rychle odpovědět prostřednictvím notifikace:

Nové podmínky začínají platit už v sobotu 15. května a uživatelé doteď žijí v naprosté nejistotě. K celé věci se každopádně vyjádřil i irský deník, který dokázal získat vyjádření irského zastoupení WhatsAppu, díky čemuž si pravděpodobně desítky tisíc uživatelů oddychly. V rámci Evropské unie se totiž s novými podmínkami nikterak nemění způsob, jakým je nakládáno s uživatelskými daty. To totiž zakazují nařízení EU včetně hojně kritizovaného GDPR. Díky těm totiž není možné v rámci států EU sdílet data uživatelů s jinými službami a aplikacemi, což se vztahuje i na tuto situaci.

Nemusíte se tedy ničeho obávat a nové podmínky můžete s klidem na duši přijmout. Stejnou radost už každopádně nesdílí uživatelé žijící mimo EU. U těch totiž platí to nejhorší, co se původně předpovídalo. Jejich data, která byla zmíněna už výše, totiž nově bude moci WhatsApp za cílem personalizované reklamy sdílet i s Facebookem, pod který mimo jiné patří.

.