Zavřít reklamu

Aplikace Najít je užitečnou součástí operačních systémů od Applu. S její pomocí můžete snadno lokalizovat ztracená nebo odcizená Apple zařízení, přehrát na nich zvuk nebo je třeba na dálku v případě potřeby vymazat. V dnešním článku si představíme pětici tipů a triků pro nativní aplikací Najít, které jistě ocení nejen začátečníci.

Offline vyhledávání

Aplikace Najít vám za určitých okolností může pomoci vyhledat i zařízení, která jsou v dané chvíli offline. Pro tyto účely je ale třeba tuto možnost aktivovat. Na svém iPhonu spusťte Nastavení a klepněte na panel s vaším jménem. Klepněte na Najít -> Najít iPhone, v kartě nastavení aktivujte položku Síť služby Najít.

Přidání AirTagů

S příchodem operačního systému iOS 14.5 si v nativní aplikaci Najít na vašem iPhonu můžete všimnout nové karty s názvem Předměty. Ta je určená pro přidání a další správu předmětů, označených novými lokalizátory AirTag, případně kompatibilních zařízení. Přidání nového předmětu je velice jednoduché – na hlavní stránce aplikace Najít jednoduše klepněte na Předměty.

Poté v menu ve spodní části displeje zvolte Přidat předmět a vyberte buďto Přidat AirTag, nebo Jiný podporovaný předmět. V případě přidání AirTagu se dále řiďte pokyny na displeji, v případě přidání jiných předmětů sledujte pokyny výrobce.

Vymazání zařízení

Aplikaci Najít na vašem iPhonu můžete využít také ke vzdálenému vymazání zařízení, které jste ztratili nebo které vám bylo odcizeno. Na hlavní stránce aplikace Najít na vašem iPhonu klepněte na kartu Zařízení a vyberte zařízení, které potřebujete vymazat. V kartě zařízení sjeďte zcela dolů a klepněte na Vymazat zařízení. Jakmile se zařízení připojí k internetu, bude na dálku vymazáno.

Sdílení polohy

Nativní aplikaci Najít můžete využít také ke vzájemnému sdílení polohy. Pokud chcete, aby vaši přátelé nebo třeba členové rodiny měli neustále co nejpřesnější přehled o tom, kde se právě nacházíte, můžete svou polohu neustále sdílet. Na hlavní obrazovce aplikace Najít klepněte na položku v pravém dolním rohu. V kartě poté aktivujte položku Sdílet moji polohu.

Pojmenujte místa

Pokud v rámci aplikace Najít sledujete například polohu svých přátel nebo členů rodiny, můžete pro lepší přehled pojmenovat místa, na kterých se nachází. Namísto adresy se vám tak v aplikaci Najít na vašem iPhonu budou zobrazovat vámi zvolené názvy, jako třeba Autoservis, Škola nebo třeba Knihovna. Klepněte na osobu, u které chcete změnit název místa, a poté v kartě zvolte Upravit název místa. Poté stačí buďto vybrat některý z navrhovaných názvů, nebo zvolit Přidat vlastní štítek.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více