Zavřít reklamu

V našem seriálu o nativních aplikacích Applu i nadále pokračujeme rozborem nativní aplikace Najít pro Mac. V dnešním díle se blíže podíváme na přidávání a odstraňování přátel, jejich vyhledávání, a nastavování oznámení o poloze.

V aplikaci Najít můžete nejen sdílet svou polohu s přáteli a rodinou – jak jsme si ukázali v předchozím díle – ale můžete také své přátele požádat o to, abyste mohli sledovat jejich polohu. Na svém Macu spusťte aplikaci Najít a v panelu na levé straně okna aplikace klikněte na Lidé. Vyberte jméno kontaktu, který chcete požádat o sledování polohy, klikněte u něj na ikonku malého “i” v kroužku a zvolte Požádat o sledování polohy. Jakmile dotyčný schválí vaši žádost, můžete vidět jeho polohu. V seznamu Lidé můžete také vybraný kontakt přidat do oblíbených, zrušit jeho sledování nebo ho odstranit ze seznamu.

K vyhledání přítele, kterého sledujete, můžete na svém Macu požádat Siri zadáním příkazu “Hey Siri, where’s [jméno přítele]?”. Druhou možnost představuje spuštění aplikace Najít, kde kliknete na seznam Lidé v panelu na levé straně okna aplikace a kliknutím vyberete požadované jméno. Po kliknutí na ikonku malého “i” v kroužku vedle jména dotyčného můžete provádět další akce. Pokud chcete u své polohy nastavit notifikace pro případ její změny, klikněte v levém sloupci na kartu Lidé, vyberte požadované jméno a klikněte u něj na ikonku malého “i” v kroužku. V sekci Oznámení zvolte Přidat a vyberte Oznámit, poté stačí jen specifikovat notifikace.

.