Zavřít reklamu

Změna zobrazení

V nativní aplikaci Poznámky můžete na všech vašich Apple zařízeních snadno přepínat mezi zobrazením v podobě seznamu a zobrazením v podobě galerie, kdy budete mít k dispozici náhledy všech vašich poznámek. Pro změnu zobrazení přehledu poznámek klikněte v pravém horním rohu okna aplikace Poznámky na Macu na ikonku tlačítka s dlaždicemi, případně se symbolem seznamu.

Štítky

Jednotlivé poznámky můžete nejen na Macu označovat štítky, díky kterým je můžete snáze nalézt, třídit a seskupovat. Postup je opravdu velice jednoduchý – stačí jen do poznámky přidat symbol #, následovaný příslušným štítkem. Název štítku nesmí z pochopitelných důvodů obsahovat mezery, můžete je ale nahradit třeba podtržítkem nebo tečkou.

Zabezpečení otiskem prstu

Pokud používate Mac s Touch ID a zároveň se ve vašem seznamu nachází zaheslované poznámky, můžete si na Macu nastavit odemykání těchto poznámek za pomoci Touch ID. Při spuštěných Poznámkách klikněte na nástrojové liště v horní části vašeho Macu na Poznámky -> Předvolby. Na hlavní stránce okna předvoleb poté stačí už jen zaškrtnout položku Používat Touch ID.

Dynamické složky

Pokud si vaše poznámky označujete štítky, můžete je nechat automaticky seskupovat do takzvaných dynamických složek. Pro vytvoření nové dynamické složky klikněte při spuštěné aplikaci Poznámky na nástrojové liště v horní části obrazovky vašeho Macu na Soubor -> Nová dynamická složka. Poté stačí nastavit jednotlivé parametry nové dynamické složky.

Změna řazení poznámek

U nativních Poznámek na Macu máte rovněž možnost si plně přizpůsobit to, jakým způsobem budou řazené poznámky ve vašem seznamu. Pro správu řazení poznámek klikněte při spuštěných Poznámkách na nástrojové liště v horní části obrazovky vašeho Macu na Poznámky -> Nastavení. V horní části okna předvoleb najdete u položky Řazení poznámek rozbalovací menu, ve kterém můžete určit, na základě čeho budou poznámky seřazené.

.