Zavřít reklamu

S příchodem nových operačních systémů jsme se dočkali představení mnoha skvělých funkcí, které rozhodně stojí za to. Na našem magazínu se všem těmto novinkám věnujeme již po dobu několika dlouhých měsíců, což jen potvrzuje fakt, že jich je k dispozici více než dost. Ty největší a nejlepší funkce už jsme si samozřejmě ukázali, postupně se tak dostáváme k novinkám, které nejsou tak výrazné, ale rozhodně potěší. Například v macOS Monterey jsme se dočkali vylepšení nativní aplikace Poznámky.

Jak na Macu v Poznámkách vytvořit dynamickou složku

Součástí nativní aplikace Poznámky jsou nově značky, které můžete využít podobně jako na sociálních sítích. Tyto značky mohou při správném využití kompletně změnit způsob, pomocí kterého jste veškeré poznámky v nativní aplikaci organizovali. V případě, že patříte mezi uživatele sociálních sítí, tak vám rozhodně značky nejsou cizí. Nejčastěji se pomocí nich označují různé příspěvky. Pokud na značku v příspěvku klepnete, tak se vám následně zobrazí také ostatní příspěvky, které jsou touto značkou opatřené. V rámci nativní aplikace Poznámky si pak můžete nově vytvořit speciální dynamickou složku, ve které si můžete nechat zobrazit veškeré poznámky, které jsou opatřené vybranými značkami. Postup je následující:

  • Prvně je nutné, abyste se na vašem Macu přesunuli do nativní aplikace Poznámky.
  • Jakmile tak učiníte, tak v levém dolním rohu okna klepněte na možnost Nová složka.
  • Následně se zobrazí malé menu, ve kterém stiskněte kolonku Dynamická složka.
  • Dále se zobrazí další okno se dvěma textovými poli.
  • V prvním textovém poli si zvolte název nové dynamické složky;
  • do druhého textového pole vložte značky, které má dynamická složka sdružovat.
  • Jakmile si tyto parametry zvolíte, tak nakonec klepněte vpravo dole na tlačítko OK.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na Macu v nativní aplikaci Poznámky vytvořit dynamickou složku, která dokáže zobrazit veškeré poznámky, jež jsou opatřené vybranými značkami. Pokud chcete nějakou poznámku značkou opatřit, tak se klasicky přepněte do jejího těla, a poté napište křížek (hashtag), tedy #, a za něj pak vystihující výraz. Chcete-li tedy například sdružit veškeré recepty, tak můžete využít značku #recepty, pro pracovní záležitosti značku #práce a další.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více