Zavřít reklamu

Aplikace Fotky na iPhonu je sama o sobě velmi snadno ovladatelná a jednoduchá na použití. I přesto se ale jistě každému z vás bude hodit pětice tipů a triků pro její ještě lepší používání. Tipy jsou určené spíše začínajícím uživatelům, na své si ale jistě přijdou i ti zkušenější.

Vyhledávání podle více parametrů

Nativní aplikace Fotky nabízí již několik let možnost vyhledávání na základě klíčových slov, druhu obsahu nebo třeba data či místa pořízení. Tyto parametry ale můžete při hledání mezi sebou vzájemně libovolně kombinovat. Spusťte na svém iPhonu aplikaci Fotky a v pravém dolním rohu klepněte na Hledat. Poté do vyhledávacího pole začněte zadávat, co hledáte. Pokud hledáte například video svého psa, které jste pořídili na dovolené, zadejte postupně výrazy “Pes”, “Video” a “Léto”.

Úprava videí

Při úpravě videí, která jste pořídili na váš iPhone, se už nějakou dobu nemusíte spoléhat na iMovie nebo na některou z aplikací třetích stran – základní úpravy vám umožňují i nativní Fotky na iPhonu. Spusťte aplikaci a vyberte video, které chcete upravit. V pravém horním rohu klepněte na Upravit. Pro úpravu délky videa klepněte na okraje časové osy na liště ve spodní části displeje, klepnutím na ikonku čtverečku ve spodní části displeje zase můžete upravit ořez nebo video překlopit.

Widget na plochu

iPhony s operačním systémem iOS 14 a novějším umožňují přidání widgetů na plochu. Pokud si na plochu svého iPhonu chcete přidat widget nativní aplikace Fotky, nejprve dlouze stiskněte plochu a poté v levém horním rohu klepněte na “+”. V seznamu vyhledejte Fotky, klepněte na položku, a poté stačí už jen vybrat požadovanou velikost widgetu.

Dlouhá expozice

Máte rádi snímky s efektem dlouhé expozice? Pokud jste na vašem iPhonu pořídili snímek ve formátu Live Photo, můžete k němu tento efekt přidat dodatečně. Nejprve v galerii vašich fotografií vyberte fotku, kterou chcete upravit. Ujistěte se, že se jedná o fotografii ve formátu Live Photo. Povytáhněte náhled snímku směrem nahoru tak, aby se pod ním objevila nabídka efektů. Posunutím směrem doleva vyhledejte efekt dlouhé expozice a klepnutím jej aplikujte na vybranou fotografii.

Vyhledejte snímky podle místa

Chtěli byste dát dohromady snímky, které jste pořídili v průběhu nedávného výletu? Jednu z možností představuje možnost zadání příslušného místa do vyhledávacího pole, jak jsme popisovali v jednom z odstavců výše. Druhá možnost funguje tak, že na liště ve spodní části displeje klepnete na Hledat a poté na stránce hledání zamíříte k sekci Místa. Zde se vám zobrazí náhledy mapy s jednotlivými místy, ze kterých vyberete to, které potřebujete.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více