Zavřít reklamu

Práce s hlavním objektem

Pokud máte iPhone s operačním systémem iOS 16 a novějším, můžete ve Fotkách využít funkce práce s hlavním objektem. Otevřete fotku, se kterou chcete pracovat. Dlouze podržte prst na hlavním objektu na fotce a poté zvolte, zda jej chcete zkopírovat, vyjmout, nebo třeba přesunout do jiné aplikace.

Přenesení úprav fotografií

Nativní Fotky na iPhonu umožňují nejen základní i mírně pokročilejší úpravy fotek, ale také kopírování těchto úprav, respektive jejich přenesení na jinou fotografii. Nejprve proveďte potřebné úpravy u vybrané fotografie. Poté v pravém horním rohu klepněte na ikonku tří teček v menu, které se vám zobrazí, zvolte Zkopírovat úpravy. Přesuňte se k druhé fotografii, opět klepněte na ikonku tří teček v pravém horním rohu a v menu klepněte na Vložit úpravy.

Detekce duplikátů

Nativní Fotky v iOS 16 a novějším umožňují také snadnou a rychlou detekci duplikátů, které můžete následně sloučit nebo promazat. Jak na to? Jednoduše spusťte nativní Fotky a ve spodní části displeje klepněte na Alba. Zamiřte úplně dolů do sekce Další alba, klepněte na Duplikáty, a poté zvolte, jak s vybranými duplikáty naložíte.

 

Zamknutí fotek

Pokud máte iPhone s operačním systémem iOS 16 a novějším, máte také k dispozici ještě lepší nástroje pro zabezpečení fotek v albu Skryté. Spusťte Nastavení a klepněte na Fotky. V sekci Alba poté stačí už jen aktivovat položku Používat Face ID.

Posouvání v historii úprav

Novější verze operačního systému iOS také nabízí možnost opakování naposledy provedené úpravy, případně naopak zrušení posledního kroku. Stačí, když při úpravě fotek v editoru v příslušné nativní aplikaci klepnete v horní části displeje na šipku vpřed nebo naopak zpět.

.