Zavřít reklamu

S příchodem nových operačních systémů se majitelé Apple zařízení dočkali nejen příchodu nových funkcí, ale také vylepšení některých stávajících funkcí a nativních aplikací. Výjimku v tomto směru netvoří ani operační systém iPadOS 15. My si v našem dnešním článku vezmeme na paškál nativní aplikaci Fotky na iPadu.

Postranní panel a stahovací nabídky

Postranní panel sice není novinkou, která by si svou premiéru odehrála teprve až v operačním systému iPadOS 15, Apple jej zde ale opět o něco více vylepšil. Postranní panel můžete v nativních Fotkách na vašem iPadu skrýt nebo naopak zobrazit klepnutím na ikonku v levém horním rohu obrazovky. U jednotlivých sekcí v tomto panelu pak najdete na pravé straně drobnou modrou šipku, s jejíž pomocí můžete nabídku rozbalit a opět sbalit.

Nápověda pro klávesové zkratky

Pokud spolu s vaším iPadem používáte také hardwarovou klávesnici, jistě si často zjednodušujete práci používáním klávesových zkratek. Ty lze uplatnit i při práci v nativních Fotkách, a rozhodně je nemusíte znát všechny nazpaměť – stačí na připojené klávesnici dlouze stisknout klávesu Command (Cmd), a objeví se vám menu se zkratkami.

Fotky ve Spotlightu

Vylepšení funkce Spotlight, ke kterému došlo v operačním systému iPadOS 15, se týká také nativních Fotek. Díky pokročilému vyhledávání už kvůli nalezení specifické fotografie – například snímku vašeho psa – nemusíte nutně spouštět nativní Fotky. Stačí příslušný výraz zadat do Spotlightu.

Ještě lepší Vzpomínky

Nativní Fotky vám v iPadOS 15 nabídnou také přepracovanou funkci Vzpomínky, v jejímž rámci si jednotlivé výběry můžete ještě lépe přizpůsobit. Vzpomínkové výběry najdete v sekci Pro vás. Otevřete výběr, se kterým chcete pracovat, a poté klepnutím na ikonku not v levém dolním rohu přizpůsobte hudbu a efekty tak, aby pro vás vybraná vzpomínka byla co nejhezčí.

Widgety s fotkami

Chcete mít své oblíbené fotografie neustále na očích? Díky možnosti přidávání widgetů na plochu to v iPadOS 15 nebude žádný problém. Dlouze stiskněte plochu vašeho iPadu a poté v levém horním rohu klepněte na +. Ze seznamu aplikací vyberte nativní Fotky, zvolte požadovaný formát widgetu, a dole klepněte na Přidat widget.

.