Zavřít reklamu

Apple při příležitosti dnešní vývojářské konference WWDC21 představil nové operační systémy, které jsou již klasicky nabité nejrůznějšími novinkami. Jak už možná víte z předchozích let, ihned po ukončení prezentace dochází k uvolnění prvních vývojářských beta verzí. Ty jsou dostupné pouze pro lidi s vývojářským účtem. Veřejné bety vyjdou až příští měsíc. To ale neznamená, že si nové systémy nemůžete vyzkoušet rovnou. Jak v takovém případě postupovat?

Jak nainstalovat nové operační systémy

Pro získání přístupu k prvním vývojářským beta verzím potřebujete disponovat takzvaným vývojářským účtem. Toho lze naštěstí dosáhnout vcelku jednoduše. Internetová stránka betaprofiles.com totiž nabízí vývojářské profily, s jejíchž pomocí lze novinky nainstalovat okamžitě. Proces je to navíc poměrně jednoduchý:

  • Z webu betaprofiles.com je nutné vybrat systém, který si přejete nainstalovat (například iOS 15) a u něj klepnout na tlačítko Install Profile
  • Zobrazí se notifikace, na které klepněte na Povolit a následně na Zavřít. Dojde ke stažení profilu.
  • Nyní přejděte do Nastavení, kde vyberte kartu Obecné a najeďte na Profil. Zde uvidíte stažený profil, který stačí rozkliknout.
  • Vpravo nahoře klepněte na Instalovat, zadejte kódový zámek, potvrďte smluvní podmínky a znovu klepněte na Instalovat.
  • Nyní je nutné zařízení (v našem případě iPhone) restartovat, což je možné skrze zobrazené okno.
  • Po opětovném zapnutí stačí přejít do Nastavení, znovu do karty Obecné, zde přejít do Aktualizace softwaru a aktualizaci stáhnout a nainstalovat.

Na co byste si měli dát pozor

Mějte ale na paměti, že se jedná o vůbec první vývojářské beta verze, které mohou (a budou) obsahovat spoustu chyb. Tyto verze slouží pouze pro potřeby testování, kdy vývojáři následně Apple informují o zmiňovaných chybách. Tímto způsobem je totiž možné eliminovat co možná nejvíce problémů ještě předtím, než dojde k uvolnění ostré verze pro veřejnost. Betu byste si proto určitě neměli instalovat na vaše primární zařízení, se kterými pracujete na denní bázi. Jestliže ale o vyzkoušení nových systémů usilujete, měli byste přinejmenším zálohovat vaše zařízení a nejlépe využít starší model.

Články shrnující novinky systémů

.