Zavřít reklamu

Je to již několik týdnů od doby, co Apple na své letošní první konferenci představil lokalizační přívěšky AirTags, společně s dalšími novými produkty. První kusy jablečných lokalizačních přívěšků se dostaly ke svým majitelům, na našem magazínu už jsme dokonce také vydali obsáhlou recenzi, ve kterém se o AirTags dozvíte vše potřebné. V tomto „doplňujícím“ článku se pak podíváme na 5 tipů a triků, díky kterým můžete vaše AirTagy využít na maximum.

Přejmenování

Ihned poté, co se rozhodnete váš AirTag spárovat s iPhonem, si můžete zvolit název předmětu, ke kterému lokalizační přívěšek připevníte. Díky tomu se vám automaticky vytvoří název AirTagu, který si ale ihned můžete přizpůsobit. V případě, že už jste si AirTag s vaším jablečným telefonem spárovali a chtěli byste jej znova přejmenovat či změnit předmět, ke kterému je přívěšek připevněný, tak se nejedná o nic složitého. Stačí přejít do aplikace Najít, kde ve spodní části klepněte na Předměty, a poté vyberte AirTag, který chcete přejmenovat. Panel pak vytáhněte výše a ve spodní části klepněte na Přejmenovat. Pak stačí zvolit předmět či název a změny potvrdit klepnutím na Hotovo vpravo nahoře.

Zjištění stavu nabití

Apple u svých lokalizačních přívěšků vsadil na knoflíkovou baterii CR2032, která dokáže AirTagu dodávat šťávu až po dobu celého jednoho roku. Pokud byste chtěli zjistit přesný procentuální stav nabití baterie, tak se vám to bohužel nepodaří. Na druhou stranu ale existuje postup, pomocí kterého lze stav nabití baterie zjistit alespoň přibližně, a to prostřednictvím ikony baterie. Tuto ikonu najdete tak, že přejdete do nativní aplikace Najít, kde ve spodní části klepnete na sekci Předměty. Pak v menu najděte AirTag, u kterého chcete stav nabití zjistit, a klepněte na něj. Přímo pod název a aktuálním umístěním už ikonu baterie najdete.

Režim ztráty

Pokud se vám nějakým způsobem podaří ztratit předmět, který byl opatřen lokalizačním přívěškem AirTag, tak rozhodně není nic ztraceno. Samozřejmě se můžete pustit do hledání předmětu, a to tak, že přejdete do Najít -> Předměty, kde u AirTagu vyberte možnost Navigovat či Najít. Nepodaří-li se vám předmět najít, tak byste měli urychleně aktivovat režim ztráty. Toho docílíte tak, že v Najít -> Předměty rozklikněte konkrétní AirTag, a poté u něj klepněte na kolonku Zapnout u sekce Ztraceno. Poté stačí klepnout na Pokračovat, zadat kontaktní údaje, aktivovat oznámení o nálezu, klepnout vpravo nahoře na Aktivovat a doufat, že se vám předmět i s AirTagem vrátí. Jakmile aktivujete režim ztráty, tak jej bude možné jakýmkoliv zařízením načíst pomocí NFC, čímž se zobrazí vaše kontaktní údaje.

Výměna baterie

Jak už bylo zmíněno výše, tak AirTagy dokáží s jedinou knoflíkovou baterií vydržet zhruba jeden rok. Ať už to ve vašem případě bude více či méně, tak vám v pravý čas dojde upozornění, které vás na nízký stav baterie upozorní. Díky tomu tak budete schopni baterii včas před vybitím vyměnit, tudíž se nemusíte bát, že byste AirTag v případě ztráty nemohli lokalizovat. Co se týče výměny baterie, tak se rozhodně nejedná o nic složitého. Stačí otočením proti směru hodinových ručiček oddělit kovovou část AirTagu od té plastové, poté baterii klasicky vytáhnout a vložit novou. Pozitivní strana baterie jde v tomto případě směrem nahoru. Jakmile baterii správně vložíte, tak uslyšíte „cvaknutí“, což potvrdí správné vložení. Pak už jen stačí AirTag opět „zavřít“ kovovou částí a po směru hodinových ručiček otočit.

Správné odstranění

Pokud po nějaké době usoudíte, že AirTagy nejsou tím pravým produktem pro vás, a rozhodnete se pro jejich prodej či darování v rodině, tak je nutné, abyste provedli jejich správné odstranění z vašeho účtu. Pokud byste totiž tento postup neprovedli správně, tak nebude možné AirTag přiřadit k dalšímu Apple ID. Pro správné odstranění AirTagu je nutné, abyste přešli do aplikace Najít, kde dole rozklikněte sekci Předměty. Nyní klepněte na AirTag, který chcete odstranit, a poté dole stiskněte tlačítko Odstranit položku. Zobrazí se další okno, kde stiskněte Odstranit, a poté akci opět potvrďte klepnutím na Odstranit.

.