Zavřít reklamu

Nativní funkce Najít se během posledních let neustále zlepšuje. Apple se v tomto směru značně posunul při využití sítě Najít, která využívá prakticky všechny aktivní jablečné produkty a slouží pro jejich snazší lokalizaci. Svůj podíl na zlepšení také nese zavedení ultra-širokopásmové čipu U1 a lokalizátoru AirTag. Nový operační systém iOS/iPadOS 15 pak navíc přináší další zajímavou novinku, díky které vás telefon automaticky upozorní v případech, kdy se mimo domov vzdálíte od některého vašeho předmětu. Jak to vlastně funguje a jak tuto funkci aktivovat?

Jak upozornění na odloučení s předmětem funguje?

Tato nová funkce v rámci nativní aplikace Najít funguje poměrně jednoduše. Jakmile se vzdálíte od vašeho předmětu, který používáte pro sdílení polohy, tak vám o tom dorazí notifikace. To se perfektně hodí pro případy, kdy například odněkud odcházíte. Může se přitom jednat například o klíče či peněženku. Takovéto notifikace jdou konkrétně nastavit na iPhone, AirPody Pro a AirTagy, které lze připnout prakticky k čemukoliv. Aby toho nebylo málo, tak do funkce spadá i nová MagSafe peněženka s integrací do sítě Najít. Při jejím odepnutí a vzdálení se vás tak na danou skutečnost upozorní.

iOS 15 Najít: Upozornění na zapomenutí na iPhonu

Jak danou funkci aktivovat

Pojďme se ještě v rychlosti podívat na to, jak danou funkci vlastně aktivovat. Vše se samozřejmě odehrává v rámci již zmiňované aplikace Najít, kde pouze stačí vlevo dole klepnout na tlačítko Zařízení. Tímto se před vámi objeví seznam všech vašich Apple produktů. Následně už jen stačí vybrat daný produkt, řekněme například AirTag, klepnout na něj a trošku níže vybrat možnost Upozornit na zapomenutí. Následně se také nabízí lehké nastavení. Z funkci o oznámení o odloučení se od předmětu můžete samozřejmě vyloučit určitá místa, což je perfektním místem pro přidání vaší domovské adresy. Díky tomu vám tak nebude iPhone „pípat“ i při rychlém odskočení z domova. Kompletní postup naleznete v níže přiložené galerii.

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Zdravím, dá se funkce odloučení využít tak aby mě hodinky upozornily že jsem zapomněl telefon a obráceně ? Nikde jsem nenašel jak to aktivovat

celý text

Čtěte více.