Zavřít reklamu

V rámci operačních systémů od společnosti Apple můžete kromě jiného využívat také nativní Kalendář, který funguje napříč všemi vašimi Apple zařízeními. My si dnes v našem článku představíme pět tipů a triků, které můžete využít v nativním Kalendáři na Macu.

Delegování kalendáře

Nativní Kalendář od Applu nabízí šikovnou funkci, v jejímž rámci můžete správu některého z vašich kalendářů delegovat na vybraného uživatele. Pokud jste například na dovolené, můžete jiného uživatele pověřit tím, aby za vás vyřizoval poznámky, přidával události do kalendáře a prováděl další akce. Pro delegování kalendáře nejprve spusťte aplikaci Kalendář a v horní části jejího okna klikněte na Kalendáře. V panelu v levé části okna vyberte kalendář, který chcete sdílet, a napravo od jeho názvu klikněte na ikonku portrétu. Nakonec stačí do pole s názvem Sdílet s… zadat požadovaný kontakt. Po kliknutí na šipku napravo od kontaktu můžete nastavit oprávnění.

Sdílení kalendáře ke čtení

Chcete, aby vaši blízcí měli přehled o vašich naplánovaných událostech, ale zároveň chcete předejít tomu, aby nechtěně upravili některou z nich? Můžete nastavit sdílení kalendáře pouze pro čtení. Opět v panelu na levé straně okna vyberte požadovaný kalendář a klikněte na ikonku portrétu napravo od jeho názvu. Zaškrtněte položku Veřejný kalendář. Pro sdílení kalendáře klikněte na ikonku sdílení napravo od jeho URL adresy.

Vzdálený přístup ke Kalendáři

Pokud potřebujete zkontrolovat, přidat nebo upravit událost na vašem Kalendáři, ale nemáte k němu zrovna přístup z žádného z vašich zařízení, nezoufejte – postačí vám jakékoliv zařízení, které bude disponovat webovým prohlížečem a připojením k internetu. Přejděte na stránku www.icloud.com . Přihlaste se pod vaším Apple ID, v seznamu ikonek aplikací vyberte Kalendář a můžete začít směle pracovat tak, jak jste zvyklí.

Upozornění na odchod

Máte v Kalendáři naplánovanou schůzku mimo domov a přejete si být upozorněni na to, kdy máte odejít? Vytvořte událost a v panelu v pravé části okna klikněte na místo, ve kterém máte zadat upozornění, opakování nebo čas cesty. V rozbalovacím menu poté zadejte odhadovaný čas cesty a čas, kdy si přejete být upozorněni na to, že máte odejít.

Automatické otevření souboru

Máte v Kalendáři naplánovanou schůzku, v jejímž rámci musíte předvést prezentaci, a chcete ji snadno a rychle spustit v požadovaný čas? Můžete si ji snadno přidat k události. Nejprve pro danou schůzku vytvořte událost v Kalendáři. Poté v panelu v levé části okna klikněte na Přidat poznámky, URL nebo přílohy, zvolte Přidat přílohu a vyberte požadovaný soubor. Klikněte na Přidat opakování, upozornění nebo čas cesty, zvolte Upozornění -> Vlastní, a v rozbalovacím menu zvolte Otevřít soubor.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.