Zavřít reklamu

Další z nativních aplikací, které můžete používat na svém iPadu, je Kalendář. Jeho používání je navíc díky větším rozměrům displeje jablečného tabletu o poznání pohodlnější, snazší a přehlednější. V dnešním článku si tedy ukážeme, jak s Kalendářem pro iPadOS pracovat – konkrétně se zaměříme na přidávání událostí a tvorbu pozvánek.

Tvorba a úprava událostí v kalendáři v iPadOS není nic složitého. Pro přidání nové události klepněte na tlačítko “+” vlevo nahoře a poté zadejte veškeré informace o události, které chcete v kalendáři mít – název, místo, čas začátku a konce, interval opakování a další parametry. Po dokončení klepněte na Přidat. Ke svým událostem v nativním Kalendáři v iPadOS můžete přidávat také upozornění. Klepněte na vytvořenou událost a vpravo nahoře klepněte na Upravit. V kartě události klepněte na Upozornění a poté zvolte, kdy chcete být na událost upozorněni. Pro přidání přílohy k události klepněte na událost a vpravo nahoře zvolte Upravit. Na kartě události klepněte na Přidat přílohu, vyberte požadovaný soubor a připojte ho k události.

Pokud chcete k vámi vytvořené události přidat dalšího uživatele, klepněte na událost, v kartě události zvolte Upravit a poté Pozvaní. Poté můžete začít zadávat jména nebo e-mailové adresy pozvaných jedinců, případně po klepnut na “+” napravo od pole pro zadání vyhledat dané osoby v kontaktech. Po dokončení klepněte na Hotovo. Pro deaktivaci oznámení o případném odmítnutí schůzky spusťte na svém iPadu Nastavení -> Kalendář, a vypněte zde volbu Zobrazit odmítnutí pozvaných. Pokud chcete, abyste se ostatním uživatelům zobrazovali jako dostupní i v čase události, klepněte na událost a na Upravit. Na kartě události pak v sekci Zobrazit jako zadejte Mám čas. Pro návrh jiného času schůzky, na kterou jste byli pozváni, klepněte na schůzku a poté zvolte Navrhnout nový čas. Klepněte na čas, zadejte svůj návrh, a poté klepněte na Hotovo a Odeslat.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Dobrý den. Jak dlouho zpětně se uchovávají informace v Kalendáři? Chtěl jsem si zpětně dohledat událost starou dva nebo 3 roky a kalendář 3 roky zpět je úplně prázdný. Děkuji.

    V Nastavení – Kalendář – Synchronizovat – Vše. Já mám v kalendáři schůzky od roku 2010.

    Rosťo. Děkuji za radu. Synchronizovat vše mám nastavené. Špatně jsem formuloval otázku. Události od roku 2010 mám v iPhonu v kakendáři také. Pokud dám ale vyhledávat v kalendáři v iphonu, tak mi konkrétní událost, která je starší jak rok nevyhledá i když přesně zadám název. Hledal jsem to na internetu, u Applu radí vyhledávat v PC. Neexistuje jiná možnost jak vyhledávat v kalendáři v iPhonu konkrétní událost starší několika let?Omlouvám se a děkuji.
    Odkaz na apple
    https://support.google.com/calendar/answer/37176?co=GENIE.Platform%3DiOS&hl=cs

celý text

Čtěte více.